Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z #komputery. Mianowicie mam laptopa Acer Aspire 7 z i7-8750H GTX 1050TI. Od jakiegoś czasu miał dziwne "przycięcia" ekran zamierał z ramdomowym momencie, nie działały żadne przyciski klawiatura ani myszka. Pomagało zamknięcie klapy i ponowne zalogowanie po uśpieniu, rozmawiałem z serwisem ale powiedzieli że nic nie mogą pomóc i trzeba spróbować albo aktualizować sterowniki, przywrócić system albo oddać do serwisu. Stwierdziłem, że spróbuję uaktualnić sterowniki i tutaj zaczynają się problemy, mianowicie przez własną głupotę uruchomiłem aplikację systemową Intel Rapid Storage myśląc że może to naprawi problem. Aplikacja działa w taki sposób, że tworzy kopię zapasową systemu z dysku SSD na istniejącym dysku HDD, TYLKO nie wydziela sobie osobnego woluminu z HDD ale kasuje wszystkie dane i nadpisuje je sprawiając że nie da się ich odzyskać. Nie było żadnego jasnego ostrzeżenia o trwałym usunięciu danych... W każdym bądź razie w momencie w którym straciłem już wszystkie dane i pogodziłem się z tym, próbowałem odzyskać z powrotem dysk HDD żeby zainstalować programy potrzebne do pracy. Ale niestety nie było to możliwe, nawet nie widziałem tego dysku w Mój Komputer ani w Zarządzanie dyskami... stwierdziłem że przywrócenie do ustawień fabrycznych finalnie pomoże, ALE niestety zatrzymywało się zawsze na 28% i wyrzucało błąd bez podania przyczyny. Pomyślałem że problemem jest ta chora aplikacja Intel Rapid Storage, ale jej odinstalowanie nie dało efektu... w biosie dysk jest widoczny, jakieś programy do ogarniania przestrzeni nic nie wykrywają. Już na prawdę nie mam z tym siły, ma ktoś jakiś pomysł żeby chociaż przywrócić komputer do stanu użytkowania? Pal licho dane. #pomocy #laptopy