Wpis z mikrobloga

Hej kosmiczne świry,
Jest jakiś przyjemny polski kanał #stellaris na YT z aktualnymi poradnikami odnośnie gry? Bo ostatnimi tygodniami mam taki problem, że przejmuje układy, tworzę jednocześnie flote, staram się budować budynki by wyrabiać z surowcami, a koniec końców gdy spotykam jakieś imperium to jest ono większe, ma większą flotę i więcej baz i ja się zastanawiam skąd na to wszystko surowce wziąć, jak przy równomiernym tworzeniu stacji i budowaniu budynków i statków nadal jestem w plecy. Nie jest to upadłe imperium ani zaawansowane SI (tfu na tą opcję).
  • 1
Poradniki oglądałem rzadko i tylko po eng, bo pl nie mogłem zdzierżyć. Jeśli chodzi o rozwój to są różne rzeczy do ogarnięcia. Przede wszystkim trzeba podnieść silę militarną żeby nie być łatwym kąskiem do ataku. Z początku nie ma co przekraczac limitu administracyjnego, ani limitu floty. Co do limitu zwiekszasz go najszybciej budując stacje i "Kotłowiska". Z surowcami zazwyczaj nie miałem problemu - zawsze mozna potem się ratować edyktem bądź rynkiem. Problem