Wpis z mikrobloga

  • 1
Mirki, znowu mam problem z #xiaomi #redminote4
Przed aktualizacja bylo to samo. Drenuje mi baterie strasznie, praktycznie 3-4h jestem w stanie zjechac od fulla do 0, przy uzywaniu intensywnym (spotify, nawigacja, net, rozmowy) - duzo dzialam na codzien. Przy 4000mah to lekka przesada. System potrafi zezrec duza czesc baterii (screen)

Ostatnio poradziłem sobie przywroceniem do ustawien fabrycznych, ale teraz mam opor bo usuwa mi cala historie rozmow i smsy a to czesto mi sie przydaje do odtworzenia co robiłem danego dnia. Mam zapchana chmure, zaraz bede czyscic bo pameitam, ze potrafil tez te dane tam zapisac

Wtedy ustawienia fabryczne pomogly, odrazu. Po Aktualce OTA do miui10, problem wrócil. #!$%@? niemiłosiernie.

Mial ktos podobnie?

p.s screen pogladowy, na szybko. Nie wyskakujcie mi, ze to przez aktualzacje apek.
buz3k - Mirki, znowu mam problem z #xiaomi #redminote4
Przed aktualizacja bylo to sam...

źródło: comment_r4blsd7QzarHiYxtQ2d4x6JsNdP9u84I.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@szkorbutny mam 10000mah
Kupiłem przyczepe kempingowa, tak to bym mial juz note 9. musze sie chwilę przemęczyc jeszcze.

btw
mam ochotę napisać Ci zebys palił wroty.
  • Odpowiedz
@buz3k: masz praktycznie 95% czasu telefon wybudzony. O ile w przypadku wlaczonego ekranu jak cos tam sobie plumkasz to normalne, o tyle jak ekran gasisz telefon powinien przejsc w stan uspienia. Ma dzialac tylko synchronizacja i ewentualne powiadomienia.

Zainstaluj sobie jakis soft do monitorowania co sie dzieje i sprawdz. U ciebie na rn4 powinien chodzic wakelock detector lite (wersja lite nie potrzebuje roota) i sprawdz co sie dzieje.

Prawdopodobnie jakas appka
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PurpleHaze podziekowal dobry człowieku. Myslisz, ze grzebać i szukac tej apki czy jednak ff reset i #!$%@? biede? jestem za resetem i akcja z chmura tak jak sugerujesz.
  • Odpowiedz
@buz3k: niestety, apka systemowa, ale chyba da radę ją wyłączyć. Musisz doinstalować Hidden MIUI Settings, wybrać Manage application, wybrać Duo z listy i wyłączyć.
Co do SMSów i historii połączeń, to zrób kopię apką SMS Backup & Restore.
  • Odpowiedz
@buz3k: mirku, daj znać za parę dni, czy to pomogło, u mnie ostatnio był ten sam problem, wypieprzyłem duo i zrobiłem tylko restart telefonu i o dziwo pomogło, ale ogólnie mam wrażenie, że na miui10 bateria radzi sobie gorzej. U mnie potrafiło zeżreć 30% przez noc, ale paska wybudzenia aż takiego jak u Ciebie, to nie miałem
  • Odpowiedz
@buz3k: to normalne. Mi na Redmi 3S który ludziom dzialał niby 10 godzin SOT to wyrabiał ledwo 3 i to przy dobrych wiatrach. Ten czas działania SOT który pokazują w testach to podziel przez 2 albo i 3. Jak mówią że telefon wytrzymuje 2 dni "intenstwnego użytkowania" (czyli 99% czasu z wyłączonym ekranem) to prawdziwe intensywne użytkowanie to 2 godziny.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@FLAC wiesz co, niekoniecznie. Bo mialem wczesniej redmi note 3 pro i mi 4 i mi5 i powiem Ci, ze czuje wielkaaaaa roznice na plus do note czy to 3 czy 4 - 1/4 wiecej baterii. Tamte mi to zjezdzalem w. momencie.
Tymbardziej, ze redmi note 4 dzialal lepiej. Ogolnie mam 2 teorie, mi10 drenuje albo to zwiazane z updatem systemu bez wipe. Ale to trzeba zdiagnozować co mi go wybudza.
  • Odpowiedz