Wpis z mikrobloga

@GarGalin: ahhhh ten słodki kapitalizm. inwestycja w 11to metrowe mieszkanie, które jest poniżej ludzkich warunków. nie ma to jak czerpać profit na zdesperowanych ludziach niemających odpowiedniego kapitału, żeby móc mieszkać w humanitarnych warunkach. ehhh, gdybym tylko mógł to wybudowałbym blok z mieszkaniami po 8m² i tylko bym czekał na mój zwrot z inwestycji. :3
  • Odpowiedz
@chroniczny_brak_rigczu: Chyba o inne, ale też takie bardzo małe. Dlatego wstawiłem tutaj z drobnym komentarzem

@polecam_poczytac_heideggera: Jak tylko ty będziesz miał mieszkanie na sprzedaż to już widzę jak dajesz cenę poniżej, grubo poniżej rynkowej bo uważasz, że tak będzie lepiej.

Brak humanitarnych warunków? Ok, ciasne, małe, ale mieszkasz tylko ty. To jest dużo, to jest bardzo dużo nie mieć współlokatorów. Dużo lepiej niż pokój i części wspólne. Dodatkowo lokalizaca -
  • Odpowiedz
@GarGalin: nie wiem skąd te projekcje. ja to w ogóle bym rozwiązał kwestię jak to robią w bangladeszu. wziąć ukraińców, którzy pracują na zmiany. 2-3 takich na spokojnie wejdzie do takiego mieszkania. jak będą spać na zmiany po 8h, to finalnie mieszkanie będzie miało obłożenie 6-9 osób. czysty i uczciwy profit. :3
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_heideggera: A co w tym nieuczciwego ze strony właściciela lokalu? Tak serio, co? Ok, wiem, warunki wtedy byłyby beznadziejne dla ukraińców, ale jak się na to godzą? Ok, może nie mają wyjścia, ale to już kwestia ich pracodawcy, nie włascicela. Zresztą nie trzeba w to iść.

Wspominałem, AirBnB. Turyści, na dwa, trzy dni. 80 zł/dobę. Gdzie znajdziesz tak tanio mieszkanie SAMEMU, bez innych, nieporządanych lokatorów. 15 minut do centrum, wszędzie blisko.
  • Odpowiedz
@GarGalin: wow, naprawdę potrzebujesz aż tak się nakręcać, żeby bronić swojej postawy (której zresztą nikt tutaj nie zaatakował)? gdzieś podważyłem, że przy aktualnych warunkach nie możesz tak niehumanitarnie traktować innych ludzi? wszystkie te praktyki są dozwolone w ramach obowiązującego prawa oraz paradygmatu kapitalizmu, więc wszystko jest ok. prawda? :3
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_heideggera: Ależ ja się nie nakręcam, po prostu odpowiadam na twoje zarzuty. Wstawiłem to mieszkanie tutaj by rozpocząć dyskusje. W ostatnim znalezisku sobie odpuściłem, bo tam już się ludzie nakręcili jak pies w rui.

I czemu mam nie bronić swojej postawy? Chyba po coś ją tu wstwiłem?

A twóją postawę zinterpretowałem jako sarkastyczny komentarz do kapitalizmu i tego typu inwestycji - że nie uważasz tego jako coś normalnego
  • Odpowiedz
@GarGalin:

po prostu odpowiadam na twoje zarzuty.

jakie zarzuty? przecież napisałem jak można z tego mieszkania wyciągnąć jeszcze lepszy profit. Oo

I czemu mam nie bronić swojej postawy?

bo nikt jej nie atakuje? xD

A twóją postawę zinterpretowałem jako sarkastyczny komentarz do kapitalizmu i tego typu inwestycji - że nie uważasz tego jako coś normalnego

to tylko twoja interpretacja. niehumanitarne traktowanie innych ludzi jest wpisane w kapitalizm, chyba jesteś tego świadomy?
  • Odpowiedz
@modzelem: Ale zysk jaki można mieć z tego mieszkania zupelnie ją rekompensuje. Czasem patrzy się na cenę z metra, czasem na całościową, wszystko się sprowadza tylko do tego, czy warto czy nie. Na garażu tyle się nie zarobi.

@polecam_poczytac_heideggera: Ok, czyli moja interpretacja była jak widać błędna, a ty tylko pokazujesz jak można maksymalizować zyski i całościowo zgadzasz się, że jest to normalna rzecz, kupować coś aby na tym zarobić.
  • Odpowiedz
nie ma to jak czerpać profit na zdesperowanych ludziach niemających odpowiedniego kapitału, żeby móc mieszkać w humanitarnych warunkach


@polecam_poczytac_heideggera: jeśli alternatywą dla ludzi bez kapitału jest brak mieszkania i spanie pod mostem, to chyba dobrze, że powstają kawalerki odpowiadające ich finansowym możliwościom? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GarGalin:

całościowo zgadzasz się, że jest to normalna rzecz, kupować coś aby na tym zarobić.

piszesz o tym jakby to było zjawisko poddawane debacie. ktoś jeszcze w dzisiejszych czasach neguje tę podstawową cechę charakterystyczną kapitalizmu?

Niehumanitarne traktowanie ludzi jako wpisane w kapitalizm... Chetnie bym o tym podyskutował

tutaj nie ma za bardzo o czym dyskutować, bo nie wiem jak można chcieć podważyć ponad 300 lat faktów.


@jankowski90: pfff. widzę, że
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_heideggera: O wszystkim można dyskutować.
Za wiki:

Kapitalizm – system gospodarczy oparty na prywatnej własności środków produkcji i w konsekwencji czerpania z nich zysku, oraz na swobodnym obrocie dobrami w ramach wolnego rynku; stąd też gospodarka kapitalistyczna nazywana jest również gospodarką wolnorynkową. Swoboda działalności na rynku przejawia się w postaci wolnej przedsiębiorczości, wolnego obrotu towarami i usługami, swobodnego obrotu prawami własności, istnienia sprawnych instytucji finansowych oraz na wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami[1].
  • Odpowiedz
@GarGalin: definicja na wiki to tylko warstwa teoretyczna, ja się raczej skupiam na faktach i osiągnięciach kapitalizmu z tych ostatnich ponad trzystu lat. najbliższa mi jest ta neoliberalna część praktycznego zastosowania kapitalizmu, ale to pewnie tylko ze względu na to, że przyszło mi w tej erze kapitalizmu żyć.
  • Odpowiedz