Wpis z mikrobloga

7 luty- 3/16 dni w tym miesiącu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W sumie nie wiem po co ta smutna minka w tytule, mimo że challenge #zniszcznieroba cały czas trwa, a to i tak pewnego rodzaju sukces. No chyba najbardziej obecnie rozczarowuje mnie to, że nie umiem się zabrać do roboty o jakiejś normalniejszej porze.

Zawsze wszystko wyciągnięte do końca chociażby samej doby. Mimo że mam ostatnio całłeee dnie wolne, to nic mi się do 22 robić nie chce, czyli #prokrastynacja cały czas w pełni sił. No wczoraj to o 3 zaczęłam ćwiczyć, bo mnie chętka naszła! (°° A dzisiaj w sumie jakieś 2h pisania pracy, i udało mi się wystukać jakieś pół strony, z czego i tak czuję, że straszliwe kocopoły wypisuje nie na temat i wyjdzie na to, że i tak będę musiała to zmienić. Eh.

Muszę to jakoś usystematyzować, bo tonę w źródłach i nie wiem z czego mam pisać, no ale to nie dzisiaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Pozdrawiam wszystkich i pa patki.
  • 20
@szyderczy_szczur: Ale tak krótko, bo szykuje się do spania.
Prokrastynacja jest mechanizmem, a wręcz nawykiem doprowadzający do ciągłego odkładania rzeczy, nawet tych najważniejszych na później, bądź porzucanie ich całkowicie. Doprowadza to nie raz do skrajnie nieprzyjemnych sytuacji, ale nie zmienia to w żaden sposób nastawienia osoby z prokrastynacją i tkwi w tym nadal, czując coraz większe rozczarowanie sobą i złość. Mimo że nie robi się rzeczy ważnych i teoretycznie człowiek powinien
@MojWujaaa to dobra rada, dzieki. Chetnie ją wprowadzę i w sumie spoko, jak chociaz trochę wsadzę siebie w jakieś ramy czasowe, może łatwiej mi będzie nauczyc się systematyczności. Kto wie. :p
@innigri: no to jest sprawdzone, kolega który z psychologiem sportu współpracuje dostał taką poradę. Różni ludzie mają różne organizmy i niektórzy wczesnie rano są totalnie niezdatni do pracy umysłowej np. więc nie ma sensu żeby na siłę się wkręcali we wstawanie o 7 rano
@MojWujaaa ja w sumie spoko funkcjonuje jak wstanę o 8 rano, oczywiście po mocnej kawie, ale i tak nie umiem zasnac przed 2 więc zazwyczaj po tygodniu jestem do niczego. :p
@MojWujaaa to też w sumie ujowo, ale sądzę że gdyby nie to, że moja praca wymaga ode mnie 100% od rana do południa, to byloby u mnie podobnie. Może dlatego piję litry kawy. :p
@innigri: Sprobuj usunac rozpraszacze. Zablokowac wykop, gry, tv, seriale. Cokolwiek cie w domu rozprasza. Zrob z domu biuro. Jak bedzissz chciala zrobic przerwe to idz na spacer/do sklepu.
Efekt w miare niezly.