Wpis z mikrobloga

@Brunner klusownik to osoba która zabija zwierzęta niezgodnie z prawem, nie ma pozwoleń na odstrzał, nie zgłasza zabitej zwierzyny - także wypraszam sobie.


@dorotka-wu: No to właśnie sama piszesz, że pomiędzy tobą a kłusownikiem jest taka różnica jak pomiędzy uberowcem a taksiarzem... robicie to samo tylko jedni zgodnie z prawem a inni nie...
  • Odpowiedz
@Brunner: na takiej samej zasadzie występuje różnica między tobą a pelikanem z fejsbuka: tutaj nie podpisujesz się imieniem i nazwiskiem, w dalszym ciągu #!$%@? głupoty i przedstawiasz się jako niedokształcony ignorant bez znajomości podstawowej terminologii. Uber nielegalny? Gościu, wyjdź spod kamienia, zmień źródła wiedzy na poważniejsze, czasem użyj mózgu, wszystko w życiu ci się ułoży i mniej rzeczy będzie przeszkadzać. Żyj i daj żyć innym xD
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: @cobytuzjesc: Gdyż działa niezgodne z naszym prawem dotyczącym przewozu osób jak i przepisami skarbowymi (brak licencji, brak przebadanych kierowców, brak OC na taksówkę ITD itp...) o drenowaniu naszej gospodarki i rozliczaniu się z prowizji w USA nawet nie wspominam, zapytaj się inspektorów ITD lub skarbówki
Zresztą pierwszy lepszy link z Google z łapanki na Ubera: https://kurierlubelski.pl/kolejne-kontrole-taxify-w-lublinie-coraz-wiecej-ukaranych-kierowcow-itd-przestrzega-rozmowa/ar/13710023
Mandaty po 15tys. zarekwirowane samochody i sprawy dalej skierowane do skarbówki.
  • Odpowiedz
@Brunner: xDD wciąż jest to jednak usługa niezakazana, normalnie podatki są odprowadzane przez osoby zarejestrowane jako pracownicy firmy Uber. Gdyby taki wynalazek w Polsce powstał, nikt nie dawałby #!$%@? o podatki, w końcu byłby to „polski geniusz innowacyjności” z takim samym pominięciem drogi fiskalnej. Przynajmniej na początku xD
Taksówkarze też mają kontrole, dostaję po łapach, bo nie dbają o samochody, majstrują w taksometrach. To oczywiste, że przewóz osób jest legitymowany jako
  • Odpowiedz
  • 1
@Brunner gdzie jest zakazany uber? Gdzie łamie prawo? Są osoby które pewnie łamią prawo nie mając np OC ale to nie znaczy że cały uber jest nielegalny, gdyby był to chyba byłby większy szum?

ludxiebklusujavi

?

Wiesz tak samo jest z mordercami i gwalcicielami, problem jest dopiero gdy go złapią.
  • Odpowiedz
  • 1
@Brunner w ogóle (nie wogole) nie czytałam tego artykułu. Mam ciekawsze rzeczy do roboty.

Jednakże myślę że jeśli byłoby to nielegalne to aplikacja nie byłaby dostępna w naszym kraju, uber nie mógłby się reklamować itd
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Moderator mógł nie wiedzieć, że jest to Twoje zdjęcie, dlatego warto dodać taką informację w zgłoszeniu. Jeśli wiemy, że zdjęcie należy do zgłaszającego (tzn: otrzymaliśmy wiarygodną informację o bezprawnym charakterze treści) wtedy zawsze taka treść jest usuwana.
  • Odpowiedz
@a__s aktualnie moja jedyna opcja to znajomość poprzedniego hasła... I to że w aplikacji mobilnej jestem automatycznie zalogowany... Da się odzyskać to konto czy zrobić nowe? xD
  • Odpowiedz
@a__s Dobra, tylko muszę ogarnąć jak wysyła się wiadomość na mobilnym... Wiem jak odpisać na istniejącą rozmowę ale jak rozpocząć nową to niezbyt. Byłbym wdzięczny jeśli mogłabyś napisać pierwsza :) z góry wielkie dzięki!
  • Odpowiedz