Wpis z mikrobloga

#rozdajo #kawa #kawatime #walentynki

Cześć Mirasy,
Dziś specjalna podwójna okazja. 225 lat temu urodził się Friedlieb Ferdinand Runge - odkrywca boskiej kofeiny, a dodatkowo za kilka dni mamy Walentynki.
Macie swój #rozowypasek lub #niebieskipasek ? Super - walentynkowa kawa to może być idealny prezent!
Nie macie niebieskiego ani różowego? Tym lepiej, więcej doskonałej kawy dla Was.

Mamy dla Was do rozdania 3 zestawy walentynkowe - kawa w worku, kartka walentynkowa oraz lizak serce.
Dodatkowo możecie dostać od nas zestaw specjalny. Wystarczy, że napiszecie komentarz "dlaczego kocham kofeinę?". Autor najlepszego (najwięcej plusów) wpisu dostanie od nas w/w prezent.

Dla wszystkich, którzy chcieliby zamówić kawkę w naszym sklepie mamy kupon rabatowy **80b878_walentynki** -15% na cały asortyment https://kawokado.pl/nasze-kawy ważny do 14.02.2019r.

Zasady:
- plusujecie do niedzieli do północy
- losujemy w poniedziałek rano 3 szczęśliwców, którzy dostaną zestawy walentynkowe
kawokado_pl - #rozdajo #kawa #kawatime #walentynki

Cześć Mirasy,
Dziś specjalna p...

źródło: comment_e6Oj5XOh2rZdGRgcwVHdmNlZO8ZsHkvE.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
Moja miłość do kofeiny jest dość pośrednia. Mój kot, którego adoptowałem, a który to pochodzi z Meksyku zawsze się wzrusza wąchając świeżo paloną arabicę Topacio Alturę. Tak się składa, że Meksyk to jedna z krain gdzie owe złoto naszprycowane kofeiną dojrzewa. Pewnie już zgadliście, że kocham mojego Jose Gonzalo Maria Messi Batistuta Hernandeza i dlatego kocham wszystko co kocha mój mały, uzależniony od kawy boss. Niestety Jose wychował się w trudnym środowisku,
JohnyScouser - Moja miłość do kofeiny jest dość pośrednia. Mój kot, którego adoptował...

źródło: comment_0BZs1iPh1fadW6fOJqafV4J2P5TLYSnP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kawokado_pl:
Bo kofeina jest cudownym związkiem chemicznym, który wpływa na uwalnianie dopaminy – hormonu odpowiedzialnego za uczucie zadowolenia. I jest wspaniała w każdej naturalnej postaci- kawa, guarana, herbata.
Szczególnie w tej pierwszej opcji jest ze mną silnie związana. Dzień bez dobrej kawki (i to nie jednego dripka czy chemexu) to nie dzień ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kawokado_pl: Chciałabym nadmienić, że mam 25 urodziny w Walentynki (true story, mogę dowód pokazać), a jeszcze jestem od paru dni samotna (chlip, chlip)
Dej kawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kawokado_pl: A ja mam do was pytanie. W których arabikach jest najwięcej kofeiny? Testowałem dużo odmian robusty z różnych palarni ale w większości to słabizna. Chociaż trafiały się prawdziwe kosy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widocznie dużo zależy od jakości towaru. Teraz planuję testować arabiki i nie wiem, które atakować.
  • Odpowiedz
@Dominikjagoda: kawy jasnopalone mają więcej kofeiny- czym ciemniejsze palenie, tym mniej kofeiny zawiera.
metody parzenia- czym dłużej parzysz kawę tym więcej jej się wydobywa.
Dlatego najlepszą metodą (z największą ilością kofeiny) jest chemex lub cold brew jeśli lubisz zimną :)
  • Odpowiedz
@Ziarenkokawy: Teoretycznie pewnie tak. Osobiście piłem kawe z ciemno spalonych ziaren, która działała bardzo mocno jak i jasno paloną, w której nie było absolutnie nic. Palarni teraz narobiło się jak grzybów po deszczu. Nie każda z nich oferuje towar wysokiej jakości. Ich jedyne hasło to świeżo palona i to się zgadza.
  • Odpowiedz
@Dominikjagoda jasne to fakt, ale też trzeba pamiętać że im kawa wyzej rośnie tym ma mniej kofeiny, co za tym idzie często kawy mega dobrej jakości nie dają Ci kopa. Mogą być intensywne w smaku, ale mieć bardzo mało kofeiny
  • Odpowiedz
@Ziarenkokawy: W sumie racja. Bardziej może chodziło mi o robusty. Być może ze względu na małą popularność sprzedawcy nie przykładają do nich dużej wagi. Popularne są blendy arabiki i robusty 50/50 lub coś w tych okolicach. Są w ofertach dobrych palarni jak i od producentów z wyższych półek. Połączenie smaku i mocy kofeiny. W tym kierunku będę podążał.
  • Odpowiedz
@Dominikjagoda wiekszosc miejsc speciality nie sprzeda Ci nic z robusta. Ale szukaj, najpopularniejsze blendy to 60/40 i 20/80.
Ale widziałam też 100% robusty, jeśli wiesz skąd, gdzie, na jakiej wysokości i jak pozyskiwania była kawa, to kup i testuj
  • Odpowiedz
@Dominikjagoda: Z naszych arabik najwięcej kofeiny będzie miała Tanzania. Mamy też bardzo wysokiej jakości robustę - Indie Cherry. Robimy również mieszanki arabiki i robusty - Espresso Rock&roll (80/20), Breakfast Blend (50/50) oraz Office Blend (55/45).
  • Odpowiedz