Wpis z mikrobloga

1 453 - 3 = 1 450

Tytuł: Wrota Abbadona
Autor: James S.A. Corey
Gatunek: sci-fi/space-opera
★★★★★★★★

Tytuł: Wojna Kalibana
Autor: James S.A. Corey
Gatunek: scifi/space-opera
★★★★★★★★

Tytuł: Przebudzenie Lewiatana
Autor: James S.A. Corey
Gatunek: sci-fi/space-opera
★★★★★★★★

Miałem wątpliwości czy książki zapewnią mi odpowiedni poziom frajdy skoro już obejrzałem serial. Okazało się, że mimo to czytało się bardzo przyjemnie, mimo to że ekranizacja jest naprawdę wierna. W końcu autorzy książek tez maczają palce w serialu. Jest trochę zmian, nieco uproszczeń, tak jak to zwykle bywa przy ekranizacjach. Część postaci znika, kilka postaci łączy się w jedną. Np. serialowa kapitan Behemota została stworzona z połączenia trzech innych postaci, z których w książkach dwie już nie żyją a w serialu pani kapitan ma się nieźle. Moim zdaniem szkoda bo postać Byka była jedną z ciekawszych.

Niemniej zrównałem się z serialem i teraz wszystko co przeczytam będzie nowe a jak dobrze wiece te trzy tomy/sezony można uznać właściwie za wstęp i będzie się działo bo wrota zostały otwarte ;) Polecam.

#theexpanse #sciencefiction #ksiazki #czytajzwykopem #seriale #bookmeter
Pobierz
źródło: comment_PTS6GmSyecCmFtIL2Oh18YiJOAyZWaxh.jpg
  • 10
@LibertyPrime: Osobiście nie tknąłem serialu bo jestem większym fanem książek, ale zaraz jak tylko skończę "Wrota Abadona" i "Gorączka Ciboli", to chętnie rzucę się na serial sprawdzić czy trzymają kurs. Mam nadzieję, że nie zabraknie Detektywa, Amosa i Naomi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LibertyPrime: W sumie, powiem szczerze, że ostatni akapit drugiego tomu wywołał pewne "ciarki", choć wiedziałem, że tak będzie to i tak miło wyszło. Tak samo panika Holdena w drugim tomie po spotkaniu z wiadomo czym i wiadomo gdzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że za bardzo nie spieprzyli Amosa, bo w książce wyszedł genialnie. W sumie w książce, tylko jedna persona mnie jakoś drażni... Fred. Mam