Wpis z mikrobloga

@sejsmita: Z serii King's Bounty przeszedłem Legendę, Księżniczkę i Wojowników Północy. Crossworlds czeka na swoją kolej. Zabawne, bo akurat w tej właśnie chwili ogrywam Eadora xD. AoW grałem tylko w Tron Czarnoksiężnika. Legends of Eisenwald dodane na wishlistę i pewnie kupię, bo dość tanie.
@MroczneWidly: Crossworlds to dlc, dodaje do AP kilka nowych questów, troszkę sprzętu i prawdopodobnie najcięższą walkę z całej serii. Ale najlepsza jest pasywna umiejętność dla orków - adrenalina. Genialna, choć nie wiem, czy to powoduje, że jest sens przechodzić całość jeszcze raz, nic się poza tym nie zmienia.
@steemm: Endless Legend. Mam na oku od jakiegoś czasu. Wydawała mi się nieintuicyjna i złożona, dlatego jej dotychczas nie kupiłem, ale teraz jest duża przecena i opinie są pozytywne, więc może się skuszę.
@Fat_Mo: Gra od Nivala ciekawe, ale na Steamie nie kupię niestety, bo z tego co czytam to często się wiesza na Windzie7, którą sam posiadam.
@sejsmita: Ja właśnie grałem w pudełkową AP po polsku (ale już nie mam do niej dostępu niestety). Tak na marginesie chyba najlepsza część King's Bounty. Ogólnie jest jeszcze taka polska gra "Thea: The Awekening" (nie wiem czy grałeś) - połączenie turówki, karcianki i paragrafówki w świecie mitologii słowiańskiej. Ja co prawda jeszcze nie grałem, ale wydaje mi się ciekawą pozycją.
@MroczneWidly: Zdecydowanie Crossworlds jest najlepsze. Legend było fajne, ale słabo rozwinięte i w tym względzie Crossworlds jest lepiej niż wzorowym sequelem. Jak będziesz kiedyś grał to wypróbuj armię Paladyn + Szaman Krwi + 3 strzelające gobliny. Niesamowicie satysfakcjonująca rzeź. xD

Niestety następne 2 gry: WotN i DS to #!$%@?łe odcinanie kuponów. Niedorobione, nieskończone, fatalnie zbalansowane i pełne bugów. Przeszedłem oba, ale to już nie było to. Pozostaje liczyć, że w końcu
@sejsmita: Właśnie z tych 3, które grałem Legenda wydaje mi się najsłabsza. Nawet "Wojownicy" mi się bardziej spodobali. DS miałem kupić, ale opinie mnie odstraszyły, mimo że to chyba pierwsza gra z tego cyklu, w której można wybrać rasę bohatera, zamiast grać tą z góry narzuconą (człowiekiem).
O zapowiedzi nowej gry nic nie słyszałem, ale mam nadzieję, że następna gra z tej serii będzie tworzona już na nowym silniku. I przydałyby