Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Czlowiek_Czanga: odesłałem Cię do prac Marka Sobskiego, już nie kłam. I owszem, bez tych dwóch, trzech niemieckich dywizji walki w Afryce trwałyby tyle samo - do 1942-43 roku. Rommel zresztą sam tę klęskę wywołał swoją ofensywą letnią 1942.

Czekam na innych firach, skoro po raz kolejny zapraszasz, ale jakoś nigdy dyskusji nie zaczynasz. Widocznie brak klakierów i plusików przy wypowiedziach Cię odstrasza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ode
  • Odpowiedz
@Mleko_O: Lubię obalanie mitów o Niemcach podczas II WŚ, pisałeś już może o innym 'bullshicie', tj. Villers-Bocage? Do dziś wśród dzbanów panuje mit, że Wittman sam zatrzymał tam brytyjską 7 Armoured Division, a nikt nie mówi o tym, że tego samego dnia Niemcy ponieśli ogromne straty w sprzęcie (szczególnie w Tygrysach, których i tak było niewiele na froncie zachodnim). Niesamowita akcja Wittmana to fakt, ale nie wspomina się jak to było
johnkashtan - @Mleko_O: Lubię obalanie mitów o Niemcach podczas II WŚ, pisałeś już mo...

źródło: comment_I5aixMTttkTp6OqfH9hAqAe36pl1NHRZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@IIWSwKolorze1939-45:

odesłałem Cię do prac Marka Sobskiego, już nie kłam.


I gdzie podesłałeś cytat lub odnośnik do cytatu, który obaliłby A niemiecka interwencja w Grecji była na rękę i Mussoliniemu, i Hitlerowi. Nie chodziło o pokonanie Grecji, chodziło o zamknięcie potencjalnie niebezpiecznego frontu przed Barbarossa i rozstrzygnieciem w Afryce. ? Rozumiem, że mam grzebać wśród dziesiatek artykułów rzeczonego autora w NTW i innych czasopismach?

I owszem, bez tych dwóch, trzech niemieckich
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Czanga:

Rozumiem, że mam grzebać wśród dziesiatek artykułów rzeczonego autora w NTW i innych czasopismach?


Proszę:

Na front albański wysłano niemieckich oficerów, mają oni zaopiniować czy potrzebne jest wysłanie jednostek niemieckich. Oceniają oni sytuację jako nie wymagającą podejmowania nagłych działań.

Możesz też zajrzeć na jego fanpage na Fb, albo nawet zapytać bezpośrednio. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możesz mi łaskawie powiedzieć, jak Włosi zbierają się w Afryce, po
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Czanga: a, i czekam nadal na źródła. Bo ja już kolejny raz z rzędu podaję swoje, a Ty swoich nadal nie (quora.com do źródeł nie należy) + oficjalne wycofanie się z powyższych bredni o tym, jakoby Mussolini rzekomo błagał Hitlera o pomoc (co sugerowałeś w swojej pierwszej wypowiedzi tutaj).

Dyskusję skończymy jutro, bo i tak nie mam przy sobie książek i piszę z pamięci.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@IIWSwKolorze1939-45:

Na front albański wysłano niemieckich oficerów, mają oni zaopiniować czy potrzebne jest wysłanie jednostek niemieckich. Oceniają oni sytuację jako nie wymagającą podejmowania nagłych działań.


Po Compassie, na wiosnę 1941 sytuacja też nie wymagała działań?

X. Fliegerkorps w 1941 roku liczył 240 samolotów, z czego 160 bombowych. Tyle Włosi mogliby wyłuskać. Pomijam już to, że Luftwaffe i tak musiałaby operować na Morzu Śródziemnym, bo Niemcy zajęli Jugosławię, Grecję i Dodekanez. Myślisz,
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Czanga:

Im więcej takich wtyków, tym bardziej jestem przekonany, że wymiękasz na argumenty. I dlatego właśnie wolę dyskutować na DWS - tam byłbyś grzeczny. I tam ktoś mądrzejszy ode mnie,mógłby Ci napisać, co się stanie z logistyką sił, które sobie przerzucasz swobodnie do Afryki.


Typie, wyżej wkleiłem ci link do twojego ukochanego DWS, gdzie sam administrator obala wszystkie brednie, które tu z siebie wydaliłeś. "Wielostronicowy wątek" ma sześć stron - dla
  • Odpowiedz
@IIWSwKolorze1939-45: to jest przekomiczne. Typ trzyma się tego forum, bo samodzielnie argumentów nie potrafi dobrać i muszą zrobić to za niego internetowi znawcy. Kisnę. Jak, #!$%@?, jakiś gimbus, co straszy cię, że jego koledzy spuszczą ci #!$%@? w jakiejś klanowej grze xD

PS. Nadal nie podał swojego nicku, a tak uwielbia tam dyskutować :)
  • Odpowiedz
@IIWSwKolorze1939-45:

To jednak prawda co ludzie pisza o twoich wybrykach.

Dostales konkretne argumenty i pytania, ktore maja pomoc w sprecyzowaniu jak wlosi radza sobie w afrycd bez DAK - Twoja odpowiedź to pustoslowie. Powtarzales tysiąc razy, wkleiles link do wątku na forum, odeslales do szeregu blizej nieokreslonych artykułów - a i tak glownym argumentem jest ad personam i jakies wyzwiska.

A juz najlepsze jest przypisywanie mi tezy jakoby zaopatrzenie Rommla pochodzilo
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Czanga: podałem Ci konkretne cytaty i autorów, wkleiłem link do twojego ukochanego dws, Ty zaś nadal nie umiesz udowodnić swojej tezy, jakoby Mussolini prosił Hitlera o pomoc. To zamyka dyskusję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wróć, jak kiedyś będziesz chciał dyskutować jak człowiek, a nie prowokować dla samej prowokacji. Smacznej kawusi życzę.
  • Odpowiedz