Wpis z mikrobloga

#aplikacjazakop #zakop #ios

Panowie po ok 18h testów kolejna porcja uwag z mojej strony. Nie wiem czy wszyscy inni się ze mną zgadzają i czy niektóre z uwag nie są moimi błędami i brakami w wiedzy na temat użytkowania apki - jeśli tak to poprawcie mnie.
Lista jest chaotyczna, bo spisywałem wszystko na bieżąco w trakcie użytkowania aplikacji i kształtuje się tak:

1. brak widoczności stosunku plusów i minusów przy komentarzach pod znaleziskiem (w apce wykopu idzie ustawić czy widzisz same plusy przy komentarzu czy plusy / minusy) - dla mnie dość istotne

2. Po wejściu w znalezisko i powrocie na główna, nie widać czy go się już odwiedzało czy nie (tytuł powinien się przyciemniac) - mowa o trybie nocnym super czarnym i nie wiem czy w dziennym tez to tak wyglada, ale to musi koniecznie zostać zmienione moim zdaniem, bo nie widać w jaki sposób przeglądało się główna

3. Wejście w znalezisko (nie z głównej do znaleziska, tylko ze znaleziska w jego opis/ odnosnik) zawsze wywala do zewnętrznej przeglądarki (taka wewnętrzna w apce wykopu była o tyle przydatna ze nie trzeba było zamykać co chwile kart w safari, a tylko kliknąć „gotowe” z lewej u góry i wracało się so znaleziska i komentarzy pod nim). Byłaby to bardzo fajna opcja w mojej opinii.

4. Jak się coś wykopie tez nie widać bezpośrednio na głównej, ze się to zrobiło (w apce standardowej ta kostka koło tytułu robi się szara po wykopaniu)

5. Gifow z gfycat nie da się wyslac bezpośrednio np whatsapem tylko trzeba wysyłać cały wpis, bo taki gif otwiera się w miniplayerze, którego nie ma opcji przekaz dalej. Inne gify da się wyslac, jako link lub jako „content” - super opcja.

6. Zajebiscie ISTOTNA rzecz, której nigdy nie było w apce wykopu, ale w Waszej tez nie widzę- dodawanie / wyświetlanie notatki o danym użytkowniku, którą samemu się dodaje żeby na przyszłość wiedzieć z kim się ma do czynienia

7. Zauwazylem błąd, który spowodował, że jak odpowiedzielem komuś na mirko komentarzem, nie wchodząc we wpis, to cała listę wpisów na mirko przesunęło mi do początku, a byłem daleko na dole

8. Drobna uwaga - nie coś do poprawy. Wpisy / komentarze dodane przez aplikacje nie maja oznaczenia „dodane przez iOS”, ale to nawet dobrze

9. Albo ja nie widzę, albo nie da się sprawdzic kto zakopał, a kto wykopał znalezisko - to akurat bardzo ważna opcja

10. Gdzie są powiązane? - być może ja nie widzę, ale to powinno być dość łatwo dostępne

@CodoDodoApps: Ty chyba jesteś szefem tego projektu, wiec zawołaj tez ewentualnie innych zainteresowanych, którzy mogą się odnieść co do tych uwag. Będę wdzięczny za info, co myślicie o moich spostrzeżeniach.
  • 5
1. Zamierzamy dodać
2. To też.
3. Ktoś już o tym pisał i to też zamierzamy dodać, zapewne pojawi się w kolejnym update
4. Dodamy :-)
5. A to prawda, jest to tylko przy zwykłych gifach i obrazkach. Problem z zewnętrznym odtwarzaczem jest taki, że nie można go za bardoz edytować a działa on świetnie. Pomyślimy co zrobić z tym fantem, ale zapewne dodamy opcje udostępniania po przytrzymaniu miniaturki.
6. Tego nie
@CodoDodoApps: mistrzu dziękuje za odpowiedzi. Skoro tyle dobrych wieści mi tu przekazałeś, to nadal bajeczka. Po dodaniu tych wszystkich opcji, to nie wiem co by musiał senior Biaukov zmienić w swojej apce żeby do niej wrócić.
A swoją droga, strasznie przykra sprawa z tym dodawaniem notatek do ludzi ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale jeśli dobrze pamietam były z ich strony deklaracje, ze przebudowują wszystko od podstaw. Myślisz,
@chozi: Mam nadzieję, że tak będzie, ale zbyt często te obietnice nie były dotrzymywane.
Resztę rzeczy dodamy bo nie jest to zbyt trudne do zrobienia, wymaga to tylko kapki czasu.

Co do logowania to aplikacja odświeża powiadomienia w tle, może wtedy potrzebowała nowe dane logowania (token) i stąd ten komunikat. Albo po prostu po logowaniu mail przyszedł z opóźnieniem i o, jest.

Nic złego nie robimy, obiecujemy ʕ