Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego wpisu. Wrzucam zdjęcia nowego mocowania silników.
Co do mocowania silników: wiem że to jest bardziej nasmarkane niż zespawane ale zaskakująco dobrze się trzyma (jak się rozsypie to będę się martwił). Koła zębate powinny być zamontowane na tulejkach ale niestety odebrałem je dopiero wczoraj po godzine 21 nie miałem jak zrobić tych tulejek więc następnym razem będę bawił się w robienie mechanizmu napędzającego koła. Dlaczego tulejki? Ponieważ nie chcę mieć tarcia na tych kołach zębatych ponieważ są wykonane z aluminium. Dodatkowo taka konstrukcja mocowań silników pozwala mi dostosować naprężenie pasków zębatych.
Jeżeli chodzi o kawałki softu jaki zrobiłem: poprawiłem system odbierania/wysyłania wiadomości po bluetooth, napisałem kawałek oprogramowania pobierającego dane z żyroskopu i akcelerometru, trochę zmieniłem system wprowadzania konfiguracji (trzymana jest w osobnym pliku, w formacie unix'owych plików konfiguracyjnych).
W tym tygodniu chcę zacząć pisać filtr Kalmana żeby obliczać jak obróciła mi się kosiarka, udostępnić interfejs z danymi z platformy dla sieci neuronowej uruchomionej jako osobny proces, plus muszę wykonać enkodery które będą liczyły ilość obrotów kół.
Wołam: @zuppan @mapache @zwei bo byliście zainteresowani.
tagi: #diy #chwalesie #programowanie #raspberrypi3 #cpp #stm32 #sztucznainteligencja i chyba #robotyka
Pobierz K.....m - Nawiązując do tego wpisu. Wrzucam zdjęcia nowego mocowania silników.
Co do...
źródło: comment_ui9E3tv9YjDPgTr1JbPlGowHMTllGnTM.jpg
  • 7