Wpis z mikrobloga

@fen1x: No jak? Bo jak na szybko patrzę po statystykach w guglu to im nawet przewozy kolejowe rosną. Ba, transport rzeczny im rośnie. Ten to dopiero średniowiecze.
  • Odpowiedz
@Mekki: Co ma transport rzeczy materiałów do transportu osób? Obecnie już praktycznie każda firma wozi swoich pracowników w autach służbowych. Kolej sobie może funkcjonować do wożenia kurła wungla do kiedy on w ogóle jeszcze potrzebny będzie.
  • Odpowiedz
@fen1x: Te, wizjoner nie zmieniaj tematu. Przed chwilą mówiliśmy o transporcie materiałów masowych. Co wyjeżdżasz z transportem osób?
  • Odpowiedz
@Mekki: Lol. Kto pisał o materiałach masowych bo na pewno nie ja. Cały czas piszę o autach autonomicznych wizjonerze, chyba logiczne, że one węgla nie będą przewozić..
  • Odpowiedz
@Mekki: Na drogi w latach 2017-2023 zaplanowano 135 mld złotych. Na kolej zaplanowano w tym samym czasie 100 mld złotych, czyli możesz sobie z każdej planowanej drogi 2x2 zrobić 2x4, albo zbudować 1,75x tyle dróg 2x2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No jak? Bo jak na szybko patrzę po statystykach w guglu to im nawet przewozy kolejowe rosną. Ba, transport rzeczny im rośnie. Ten to dopiero średniowiecze.


Rosną
PfefferWerfer - @Mekki: Na drogi w latach 2017-2023 zaplanowano 135 mld złotych. Na k...

źródło: comment_WwrGpOSew9KE6wjDvXOPdZzw7W0LoYds.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: To, że zaplanowano dużo to kojarzę. Ale coś mi się obiło o uszy, że pekapowski beton nie umie tego wykorzystać.
No i inna sprawa, że wcześniej było dużo gorzej z finansowaniem więc wygląda to jak wygląda.
Generalnie to jestem zwolennikiem hasła tiry na tory. Tym bardziej, że uwolnione przewozy towarowe powodują coraz większą konkurencję i poprawę cen i jakości usług. A w dalekodystansowych pasażerach ciągle monopol i związane z nim
  • Odpowiedz
Generalnie to jestem zwolennikiem hasła tiry na tory.


@Mekki: Nikt nie zabrania bycia zwolennikiem, nie zmuszaj tylko do korzystania z tej metody tych którzy nie chcą. Próbują tego Austriacy wciskając ciężarówki na trasie Włochy-Niemcy na pociąg. Wiesz jak to się kończy? Kolejkami na 40 kilometrów przed granicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym bardziej, że uwolnione przewozy towarowe powodują coraz większą konkurencję i poprawę cen i jakości usług
  • Odpowiedz
I zostałem przez ciebie nazwany prlowskim wizjonerem, jak pisałem o masówce.


@Mekki: Ja sadziłem, że chodzi Ci o transport osób bo piszesz w wątku, który zaczął się od przewozu pasażerów i jego udziału procentowego a nie o przewozie węgla. I na tym polu nie ma w ogóle dyskusji, że na przestrzeni kilkunastu następnych lat o ile kolej nie wejdzie na poziom przejazdu osobowego przynajmniej średnio 110km/h będzie coraz bardziej ustępować transportowi
  • Odpowiedz
@fen1x: No tu to nawet nie ma dyskusji, że z aktualnymi czasami przejazdów to kolej może sobie konkurować w Polsce co najwyżej z rowerami.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PfefferWerfer: Nie chodzi mi o zmuszanie, ale o stworzenie realnej alternatywy. Chociaż wywalenie takich tranzytowych litwinów i całą resztę złotych zębów jest kuszące. A jak się bezpieczeństwo na drogach poprawi.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W sumie to miałem się udzielać, ale poziom rozmowy i obrzucanie się gównem to jakiś żart XD. Zobaczcie na inwestycje infrastrukturalne na kolei, ten wzrost nie jest spowodowany "tymczasowym boomem" tylko zamierzonym działaniem, żeby transport w UE stał się bardziej ekologiczny i ekonomiczny. Unia dąży do eliminacji transportu drogowego na rzecz szynowego i tego nie da rady zatrzymać. Z resztą, najwięcej do powiedzenia mają osoby, które z branżą transportu mają tyle wspólnego,
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: @fen1x:

Tak sobie was czytam i mnie zastanawia czy jesteście normalni ogółem. Zlikwidować kolej? Kolej to skansen? Jesteście śmieszni. I nie mówię tu o polskiej kolei (bo ona jest śmieszna) tylko ogółem. Jakby w Polsce zrobiono sensowną siatkę połączeń z dobrymi przesiadkami/taktami itp, to ludzie by uciekli od samochodów. Po co stać w korkach? Po co płakać na stacjach benzynowych? Wsiadasz w pociąg i jedziesz i masz w dupie
  • Odpowiedz
@Mekki: akurat drogi to jedna z niewielu rzeczy w których państwo mogłoby na razie zostać - jakoś sobie tutaj radzi, nie najlepiej, ale w sumie może być. Nie ma takiego problemu którego nie mógłby rozwiązać 8 pasowy highway czy inny expressway.
  • Odpowiedz