Wpis z mikrobloga

@yuim: Jeżeli Platforma nie odstrzeli Schetyny i Kopaczowej to nie wróżę im nic dobrego. Obstawiam, że to nawet Biedroń może być drugą siłą polityczną po kolejnych parlamentarych. Jak jeszcze Tusk odpali jakąś nową inicjatywę, to obstawiam, że mogą mieć problem, co by 10% przekroczyć ;).
@yuim: czyli Wiosna Biedronia to sposób na wypchnięcie PSL i Kukiza z dużej polityki oraz prosta droga do zakonserwowania w niebycie SLD i ostatecznego unicestwienia rakowiska pt. Razem. Spoko
@4tek: zobaczymy w jaki sposób wystartują w wyborach bo jeszcze to nie jest wiadome. Jakbym miał obstawiać co z całą pewnością wyleci z polityki to postawiłbym na Kukiza.

@musztym: masz 1% głosów na inne partie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Maliszak: PO miało ostatnio dużą dyscyplinę w chowaniu swoich kretynów - zauważ, że Kopacz (ale też pomniejsze ananasy pokroju Szczerby czy Gajewskiej) - byli dość dobrze zadekowani. Problem w tym, że wypuścisz ich tylko na chwilę i robią pożar. Odnośnie Tuska - zastanawiam się, czy powierzenie partyjnego przywództwa pani Ewie nie było obliczone na zakończenie tego projektu i granie na wodzowski autorytet Donalda, do którego elektorat miał być lepiej przyklejony niż
@Maliszak:

Obstawiam, że to nawet Biedroń może być drugą siłą polityczną po kolejnych parlamentarych


Pisałem w innym miejscu, że ja sondaże na tym etapie traktuję trochę jako ciekawostkę. Moim zdaniem musi to wszystko trochę okrzepnąć i w połowie marca będą bardziej wiarygodne. Więc na chwilę obecną nie podniecałbym się za bardzo procentami u Biedronia.

Jak jeszcze Tusk odpali jakąś nową inicjatywę, to obstawiam, że mogą mieć problem, co by 10% przekroczyć
@Stricte89: nawet nie wiadomo co Tusk kombinuje, z tego co czytałem to nie ma byc konkurencja dla PO.

Ja to jednak bardziej widzę jako jakąś kolejną inicjatywę parasolową. Czyli inicjatywę, która próbowałaby zebrać wszystkie środowiska polityczne razem. Póki co wydaje się być mało prawdopodobne, by miał z tego powstać jakiś projekt stricte partyjny, jakieś nowe ugrupowanie. Dobrze, że z różnych stron prowadzane są działania zmierzające do integracji środowisk opozycyjnych.


https://natemat.pl/263415,czym-bedzie-ruch-4-czerwca-joanna-mucha-o-scenariuszach-powrotu-tuska
Odnośnie Tuska - zastanawiam się, czy powierzenie partyjnego przywództwa pani Ewie nie było obliczone na zakończenie tego projektu i granie na wodzowski autorytet Donalda, do którego elektorat miał być lepiej przyklejony niż do skompromitowanego sztandaru PO. Namieszał Schetyna i "antypisi" wyborcy mają dziś problemy poznawcze ¯_(ツ)_/¯


@4tek: prawdopodobnie tak właśnie jest
@Walther00: sęk w tym, że nowa partia pod auspicjami Tuska celować może tylko w tych samych wyborców, co PO. Przy wciąż żywotnej Platformie będzie to bolesne kopanie się po kostkach pomiędzy Grzesiem i Donaldem.
@le_waq: zgadza się. Natomiast te sondaże moim zdaniem nie mają nic wspólnego z wynikiem w eurowyborach. Na chwilę obecną nie wiadomo jak wystartuje SLD, Nowoczesna i PSL. Gwiazdowski dopiero startuje z partią, a Korwinowi partia właśnie zaczęła się sypać. Grillowanie PiSu dopiero się rozkręca. W takich warunkach ciężko podchodzić do tych sondaży na poważnie.