Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do #archeologia #historia #militaria #geocaching #geologia #pytaniedoeskperta Otóż oglądam już od jakiegoś czasu filmy z poszukiwań skarbów i mam pytanie jakim cudem te wojenne śmieci znajdują się na takich głębokościach? Rozumiem zjawisko nawarstwiania,że przychodzi kultura i nakłada gruz/śmieci/ziemie przez co tworzą się różne wysokości.No w Krakowie chyba jest to chyba bardzo widoczne że zabytki są położone niżej niż chodniki ale tak na szczerym polu? Tam przecież w tak krótkim czasie cały czas była tylko ziemia,tam nic nie ma.Potrafi mi to ktoś wytłumaczyć?
paruwczanbiedronki - Mam pytanie do #archeologia #historia #militaria #geocaching #ge...
  • 16
@paruwczanbiedronki leje po wybuchach (są mega głębokie), okopy, umocnienia ziemne. Przecież nikt nie walczył w szczerym polu tylko się okopywali. Po wojnie jeśli była jakaś dziura gleboka na tyle by nie zachaczyć lemieszem to chłopi tylko wywalali złom i zasypywali.
Poogladaj foty z 1 wojny z francji jak pola bitew wyglądały kiedyś a jak teraz. Tam też masa złomu leży głęboko pod ziemią.
@paruwczanbiedronki: po wojnie wszystkie pozostałości, niewybuchy, amunicję rozbite sprzęty itd. pakowali do najbliższego leja po pocisku lub bombie, lub do okopów, które z czasem zasypywali. A pojazdy często "wpadały" w bagna lub inny podmokły teren (trzeba pamiętać że największe zmagania miały u nas miejsce zimą), teraz te tereny zmelioryzowali i łatwiej tam się dostać:)