Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 134/150

Atelier Cologne Philtre Ceylan (2016)

Sam jestem zaskoczony, że opisuje dzisiaj Philtre Ceylan bo w ogóle nie brałem go pod uwagę, a miejsca do 150 są już praktycznie wszystkie od dawna obsadzone. Zapach ten, jak wiele innych od Ateliera zrobił na mnie wrażenie już podczas testów w perfumerii, ale dopiero nabycie odlewki utwierdziło mnie w przekonaniu jak zajebistę są to perfumy. Najlepsze herbaciane pachnidełko jakie do tej pory poznałem.

Cejlon to wyspa, której nazwa pewnie nie tylko mi kojarzy się jednoznacznie z herbatą. Philtre Ceylan to w wolnym tłumaczeniu cejloński eliksir miłości. Nazwa nieprzypadkowa bo perfumy te pachną głównie herbatą. Nie jest to gorzka herbata ani taka orientalna w stylu L'Artisana z dodatkiem wanilii, imbiru i miodu co trochę może przywoływać skojarzenia nawet do takiego Tobacco Vanille. Mamy tu za to herbatę bardzo świeżą i naturalną, z wyraźnym dodatkiem mięty, kardamonu i bergamotki. Wyczuć też można np. kmin, który nie należy do zbytnio popularnych składników, ale nadaje taki indyjski klimat tym perfumom. Atelier to marka ceniona głównie za naturalność i wiele z ich perfum pachnie tak prawdziwie, że bardziej sie już praktycznie nie da, niestety wiele z nich traci w moich oczach przez bardzo marne parametry. Świetnym przykładem niech będzie Orange Sanguine, który pachnie wspaniale ale
nawet przy bardzo obfitej aplikacji nie będe już na sobie czuł po godzinie.

To co odróżnia Philtre Ceylan od innych perfum Ateliera, ale też i od innych herbacianych zapachów to dobre parametry. Projektuje jak należy, na skórze też utrzymuje się długo, a otoczenie nie będzie miało żadnych problemów żeby go od nas poczuć. Uniwersalny, do używania cały rok na każdą pogodę. Latem niby nie testowałem ale ide o
zakład, że sprawdzi się idealnie i nie wyschnie na skórze w godzinę skoro zima mu nie straszna.

typ: spicy-green
zapach: 8,0/10
trwałość: 7,5/10
projekcja: 6,5/10
cena: 300 zł za 100 ml. Ale testery na pewno da się dostać dużo taniej.
https://www.parfumo.net/Perfumes/Atelier_Cologne/Philtre_Ceylan
https://www.fragrantica.com/perfume/Atelier-Cologne/Philtre-Ceylan-35378.html
drlove - #150perfum #perfumy 134/150

Atelier Cologne Philtre Ceylan (2016)

Sam ...

źródło: comment_NUTYWN1MBpVLFnVZBWKBiCAulOXQTt74.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr_love: bardzo ładne perfumy, ciekawy herbaciany aromat, czuć naturalna nutę earl greya, trwałość nie najgorsza, miałem na nadgarstku JPG fleur du male, na drugim tf Eau De Soleil Blanc, a na łokciu właśnie atelier cologne - po 12h tylko tego ostatniego można było wyraźnie poczuć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SnoobDuog: o proszę, nawet nie wiedziałem, w każdym bądź razie parę dni temu się psikałem jpg fleur du male i po 3 godzinach pytałem różowej, to dopiero gdy powąchała szyje to poczuła, więc żaden killer to to nie jest