Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirki, prawie nic nie piszę tutaj, tylko czytam, a już absolutnie zawsze scrolluje akcje charytatywne i zbiórki wszelkiego rodzaju. Nie wiem jednak czemu ta konkretna mnie tak ruszyła, może dlatego że mi ją pokazała mója #rozowypasek Może dlatego że sam niedawno zostałem ojcem podobnego małego chłopca, i potrafię się postawić w sytuacji rodziców? Nie wiem. Może też trochę dlatego że w jakimś amoku zbiera się miliony do puszki zmarłych prezydentów krętaczy, bogaczy, a po zwykłych ludziach nikt nie płacze, nigdy.

Kto może, niech pomoże temu chłopakowi. Proszę. Zbiórka kończy się za niecały miesiąc, a brakuje bardzo dużo... Mam wrażenie że jak nie udostępnię tego tutaj to się uduszę. Dodam że nie znam tego chłopca ani jego rodziców, robię to bo mnie jakoś tak ruszyło po ludzku chyba... #siepomaga

https://www.siepomaga.pl/julek
Pobierz droppedmidget - Siemanko Mirki, prawie nic nie piszę tutaj, tylko czytam, a już absol...
źródło: comment_BFlUPvikwVF2bl42UcV32r4KJwS0OEEu.jpg
  • 4
@kretoslaw25986: ciężko jest uciec od polityki bo polityka to część życia :)
Prawda jest taka że uzbierano około 4 milionów dla rodziny zamordowanego prezydenta. Ilu szarych obywateli ginie od noża w Polsce rocznie? Ktoś im robi zbiórki? Akurat tej rodzinie się dostatnio żyło a tym co ledwo wiążą koniec z końcem pomoc się nie należy?
Gratuluję podejścia. Naprawdę życzę Ci szczerze żebyś nigdy nie był w sytuacji gdzie trzymasz w rękach
@adriana-pankiewicz: masz pretensje o to, że ktoś jest znany, jego śmierć jest medialna i w związku z tym dostają większą pomoc? Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej dostały łącznie ponad 50 milionów zł. Czy jak ja zginę w wypadku to moja żona i dziecko otrzymają coś więcej niż z ubezpieczenia za które sam płacę i dodatku pogrzebowego z ZUS? Prawda jest taka, że są oby ważne i mniej ważne.