Wpis z mikrobloga

Chyba już się zdecydowałem na kupno dysku ssd crucial mx500 500gb. Rozważałem jeszcze IRDM PRO 250GB, bo są w podobnej cenie i sie troche włączył patriotyzm konsumencki, ale po całym tym czytaniu w necie widzę, że dla moich domowych zastosowań nie będzie właściwie różnicy. Pierwszy z wymienionych kosztuje na tę chwilę ok. 270 zł, a drugi 300 zł. Dysk ma służyć do systemu win7 + gry, filmy i pakiet biurowy. Obecnie mam jakis Seagate 1TB ST1000DM003 i jest on podzielony na 2 partycje: C - 40GB na systemem i programamy, D - reszta pojemności z grami i innymi danymi.

To będzie mój pierwszy ssd i zastanawiam się czy go jakoś potem dzielić na partycje. Przesiadki z win 7 nie planuję bo i nie mam po co. Śmiga wszystko jak powinno, a jak za parę lat przestanie to bardziej jestem skory do przesiadki na linuxa ;p Czy będę musiał przeprowadzać jakieś szczególne rzeczy po zainstalowaniu windy?

Zastanawiam się też nad tym czy iść do salonu x-koma (Olsztyn) i kupić tam na miejscu bo widzę, że są 2 na stanie, czy zamówić darmową przesyłkę do paczkomatu i mieć większe możliwości jak coś pójdzie nie tak :D

#komputery #dyski #ssd #przesylka
  • 20
@Kojotoperz: u mnie defragmentacja na ssd jest wylaczona domyslnie, ale to jest Win10.

Dzielenie na partycje to wedlug Twojego uznania. Mozesz podzielic, mozesz zostawic jedna.

Warto wiedziec, zeby nie zapychac SSD w calosci, bo to skraca zywotnosc dysku.
@Harmideron: @Alien_N7: @sebool12: Dysk już siedzi, winda ładnie skopiowana, czuć różnicę w programach użytkowych :D

Ale chciałem też zapytać o wyłączanie takich rzeczy jak prefetch i superfetch bo defragmentacja była wyłączona domyślnie. Wszędzie jest to polecane żeby wyłączyć i chyba w sumie nie ma co się z tym kłócić :D