Wpis z mikrobloga

witam mirki i mirabelki
taka sprawa-moze ktos juz tak mial to pomoze jak to ugryzc:
mam telefon w play juz od jakis 10 lat
roznie bywalo ale nie narzekalem (najsmieszniej bylo jak lata temu wracalismy ze szwecji promem a dostalem smsa "play wita na islandii"-sie zastanawialinsmy gdzie zesmy na geografie chodzili bo cos nam tu nie gra :P)

ale do rzeczy - place staly abo - nielimitowane bla bla bla...
i teraz przychodzi faktura w wysokosci 3x abo-???

no to zdziwiony dzwonie i sie dowiaduje ze w styczniu bylem poza krajem UE....
(caly styczen praktycznie bylem w DE-w pracy wiec potwierdzone info :P)
pani na moja prosbe wyslala mi "szczegolawa fakture"......
taka szczegolowa ze na poprzedniej bylo "uslugi telekominikacyjne" a na tej jest "roaming zagraniczny" - ale zero ile danych pobrane, jaki zagraniczny, dokladnie w jakich dniach - no zarabista szczegolowa faktura :///

szybkie sprawdzenie...z miejsca pracy do granicy ze szwajcaria mialem (w linii prostej przez jezioro) +/-40km pani twierdzi ze "musialem zostac zlapany przez tamtejsza siec" btw jak wyzej napisalem play potrafi powitac Cie na Islandii jak jestes na morzu baltyckim...

i teraz pytanie-mam byc wrozka i wiedziec ze najblizszy nadajnik jest 40km i jest on juz w innym panstwie czy mam domniemywac ze bedac w jakims panstwie 40 km od granicy raczej mnie zagraniczny nadajnik nie zlapie?

nie chodzi o ta kase bo to nie sa tysiace tylko kwota do ogarniecia ale wkurza mnie takie cus

nigdy sie tym nie interesowalem ale mam napisac do UOKiK czy jest jakis inny specjalnie od "uslug telekominikacyjnych"?

@play_polska informacyjnie to czekam tylko na koniec umowy (nienajgorsze bylo te 10 lat ale ja na walki jestem ciety)

P.S tych ktorzy chca napisac ze trzeba bylo czytac smsy "powitalne" spiesze poinformowac ze
a) czasem dostaje smsa kilka dni po tym jak przekrocze granice
b) jadac przez czechy do austrii w czechach zdarzalo mi sie "nie byc" (znaczy sms o czechach nie doszedl)
c) bedac w niemczech dostane smsa ze jestem w szwajcarii - to trochu glupie i niekoniecznie musze go odebrac (wylaczony dzwiek, jestem w robocie itp - ale skoro jestem w niemczech to nie spodziewam sie ze jestem w szwajcarii :/ - co innego jadac ze srodkowej chorwacji do dubrownika - wtedy wiem ze jade przez BiH to wylaczam transmisje danych)

#play #gsm #roaming #telekomunikacja
  • 5
@gorzki99, jest nam niezwykle przykro z powodu tej sytuacji. Niestety z poziomu tego profilu nie jesteśmy w stanie rzetelnie zbadać tej sprawy, dlatego konieczny będzie bezpośredni kontakt z naszą Obsługą Klienta. Wszelkie zastrzeżenia możesz opisać w zgłoszeniu, które przekażesz wybranym kanałem kontaktu: https://www.play.pl/pomoc/kontakt.html. Zapewniamy, że nasi konsultanci postarają się wyjaśnić opisaną przez Ciebie sprawę najszybciej, jak będzie to możliwe.
@play_polska: wow jestem pod wrazeniem szybkiej reakcji - serio doceniam
ale jak juz opisalem skontaktowalem sie z biurem obslugi i jedyne co uzyskalem to "szczegolowa faktura" (opisalem jak szczegolowa byla" i stwierdzenie "musial pana zlapac nadajnik z poza UE"
i tak mi to zostalo wyjasnione
wiec teraz co? mam ponownie dzwonic na biuro obslugi i dowiedziec sie tego samego czy napisac reklamacje ktora zostanie przekazana do innego dzialu?
i co wazniejsze
@kokosanki: ooo dzieki wlasnie sprawdzilem:
i wyszlo cos takiego:
20.01.2019 11:02:42 Nie dotyczy 2480 kB 2480 kB Internet
DANE ROAMING

20.01.2019 10:56:06 Nie dotyczy 462 kB 18,00 zł Saldo poza ab.
DANE ROAMING

20.01.2019 10:50:32 Nie dotyczy 421 kB 421 kB Internet
DANE ROAMING

z tego wynika ze pomiedzy 10:50 a 11:02 bylem w DE i CH (bedac 40km od granicy - fajne :)

@play_polska tak tylko informacyjnie wolam