Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie męskie buty trekkingowe w Tatry możecie polecić? Zależy mi na sztywnej podeszwie vibram, wysokiej nieprzemakalności, wygodzie i trwałości butów. Będę w nich chodził latem na dystansach do 30-35km być może z ciężkim plecakiem. Budżet to 600pln.
W zeszłym roku kupiłem Jacki Wolfskiny za 1/3 ceny to na długich dystansach myślałem, że nogi mi odpadną, tak gniotły nad piętą, a ostatnio w obu butach przetarły się tasiemki trzymające sznurówki.

  • 28
  • Odpowiedz
@BotRekrutacyjny: zwróć uwagę czy but jest dopasowany do Twojej stopy. Niektóre firmy mają swoje "style". Z doświadczenia wiem, że np. Lowa robi wąskie buty, a Asolo szersze.
No i pamiętaj, żeby wybrać nieco większy rozmiar. Podczas długiej wędrówki czy to w upale stopy puchną, poza tym na zejściu lecą do przodu.
Ja od kilku lat używam Asolo Tribe GV (mąż ma wersję męską ), chodzimy w nich przez cały rok (wypady
  • Odpowiedz
@BotRekrutacyjny: OK, tak tylko głośno myślę. Nie polecę ci żadnego modelu. Ja mam Jack Wolfskin Vojo Mid i kilkaset km w nich przebutowałem, zawsze w pełnym komforcie. Zastanów się, czy nie masz tendencji do kupowania za małych butów. Tak jak ktoś wspominał - 1) noga + skarpeta w sztywnym bucie nie może być dopasowana na styk, musi być luz; 2) but musi być wygodny od razu, nie rozchodzi się; 3) stopy
  • Odpowiedz