Wpis z mikrobloga

Witam Wszystkich

Płyta ASrock B450m Pro4 podpinam 0,5m paska rgb w biosie ustawiałem na off,on nie działa :/ Pasek ledowy jest 100% ok testowałem na dwóch paseczkach na 12v tak samo jest ok.Testowałem trzy wtyki na płycie AMD Fan LED tutaj nic cisza"/ RGB Led 2 Cisza.Na wtyku Adressable RGB LED ten wtyk 3 pin chodzi led cały czas na kolor niebieski??? nie można zmieniać.

Zauważyłem ,że jak przytrzymam palcem na pasku led na czarnym nie wiem co to jest kondensator? wiecie o co mi chodzi led zaczyna jarzyć na kolor zielony lub niebieski ale tylko 3 sztuki na całej taśmie led??? Tak jakby nie było - lub było jakieś zwarcie???? Led jest dobrze podpięty + do + na płycie. Bios zaktualizowany do 2.0.Win 10.PC jest nowy.

Zrobiłem małe testy
50cm leda na 5V podłączyłem pod wejście 5V na płycie.Led świeci jednym kolorem na niebiesko nie można zmieniać koloru z poziomu bios jak i z programu ASRRGBLED .Po zmierzeniu napięcia jest sztywne 5.0V ?

To samo zrobiłem na wejściu 12V. Uciąłem led do długości 50cm.Led nie chodzi jest małe napięcie zaledwie 0.4V ??? Czym to może być Spowodowane???

Resetowałem bios nic nie pomogło
Płyta główna jakaś wadliwa???
#komputery #elektroda #serwispc #komputer #ryzen #intel #asrock
warex - Witam Wszystkich 

Płyta ASrock B450m Pro4 podpinam 0,5m paska rgb w biosie...

źródło: comment_M7Vvpjce3foFCx4KdYpmYuGERJl1nCn0.jpg

Pobierz
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@warex: ja paski LED podpiąłem u siebie pod zasilacz- dolutowalem zasilanie pod molexa a kontroler wrzuciłem w zaślepkę od napędów. Nie wiem czy ci to pomoże, ale jak chcesz sterować tym paskiem to raczej musisz mieć do niego kontroler
@warex: Ja bym stawiał że ten pasek z ledami jakieś gówno chińskie. Spotykałem się że te kondensatory były tak kiepsko wlutowane że przyklejały się do palców.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GrubyRozowyKot: Mam to zainstalowane mogę kręcić w kółko akceptować nie chodzi?
Ledy są dobre robiłem testy na 4 paskach tak samo jest słabe napięcie pod tymi dwoma wejściami od fan rgb i tym na dole 12v led.Na wejściu 3 pin 5V jest sztywne 5V!!!
@warex: Jeśli kupowałeś w jakimś stacjonarnym sklepie to zabrał bym płytę i ledy do nich i niech działają. A jak z neta to od razu wysyłaj.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@warex:
RGBHEADER1 The RGB LED header supports standard 5050 RGB LED strip (12V/G/R/B), with a maximum power rating of 3A (12V) and length within 2 meters.

ADDR
LED1 The RGB LED header supports WS2812B addressable RGB LED strip (5V/Data/GND), with a maximum power rating of 3A (5V) and length within 2 meters.

Never install the RGB LED cable in the wrong orientation; otherwise, the cable may be damaged.