Wpis z mikrobloga

@KamDG: jak to jest założyć firmę oferującą bardzo konkretne usługi, ale nie znać rynku? chcesz powiedzieć, że nie sprawdzałeś wcześniej jak wygląda rynek na takie usługi?
  • Odpowiedz
  • 1
@xanbat to jest "poboczna, dodatkowa usługa" żeby na ten sprzęt i lustrzankę z obiektywyami wyszarpać kasę z dofinansowania i rozszerzyć zakres usług, ogólnie zajmuje się grafiką, stronami www i marketingiem internetowym a dzięki temu sprzętowi zawsze coś można przyrobić jak w tym przypadku na fotografii produktowej, firma ma się rozwijać i jak to mówią "jak dają to bierz, jak biją to uciekaj"
  • Odpowiedz
  • 1
@xanbat oczywiście musiałem przedstawić papier na ukończenie kursów fotografii które sam sobie opłaciłem, to nie jest tak że idziesz i "elo umie robić zdjęcia i chce dofinansowanie na aparat" albo udokumentowane doświadczenie albo zaświadczenie/certyfikat a w sumie takich udokumentowanych do UP zaniosłem 14 papierów
  • Odpowiedz
  • 1
@czekoladowy_kundel czy ty człowieku przeczytałeś wyżej? Złożyłem stół i to pierwsze zdjęcie na szybko i nawet dobrze nie ustawiłem aparatu bo dziś już nie mam siły i idę na film i spać, jutro będę się bawił a jak zrobię finalne zdjęcie to zmienisz zdanie. Dofinansowanie wziąłem głównie pod grafikę, www i marketing, komp za 9000 + inne tablety itp a że zostało ok 5k to dopisałem lustrzankę, w czym masz problem? Mam
  • Odpowiedz
  • 0
@czeburashka dziękuję @czekoladowy_kundel po za tym jak pisałem o czym nawet nie przeczytałeś, pożyczyłem na szkolenie lustrzankę od znajomego (1 raz 3mc temu miałem lustrzankę w ręce) i sam zakupiłem namiot bezcieniowy za 200 by się doszkalać w domu a z dofinansowania kupiłem jedną z tańszych lustrzanek a ty masz ból dupy jak bym wydał 25k dofinansowania na aparat... idź być... sam wiesz jaki i gdzie ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@czekoladowy_kundel ale z ciebie buc. Twoje pieniądze, twoje życie, twoi klienci? Nie? To zostaw niewinnego człowieka w spokoju. To że się dopiero uczy i rozwija to normalne, nikt się nie rodzi profesjonalistą, a od czegoś trzeba zacząć, nawet jeżeli te początki mają być #!$%@?. Z czasem nabierze doświadczenia i w końcu będzie świadczył co raz lepsze usługi.
  • Odpowiedz
  • 2
@grooocik dokładnie to mu chce wytłumaczyć ale jak krew w piach, poszedł na #czarnolisto bo szkoda strzepić ryja (,) sam w grafice siedzę ok 8lat, wszystko hobbistycznie, w międzyczasie nauczyłem się robić www, na znajomego firmie zainteresowałem się marketingiem (z dużymi efektami prowadziłem mu kampanię google i na Facebooku co sam przyznał że kasa wyłożona w reklamę zwróciła mu się z nawiązką po ilości zamówień) zapisałem się dodatkowo
  • Odpowiedz
@czekoladowy_kundel: usługa na wystarczająco dobrym poziomie to taka, za którą ktoś jest w stanie zapłacić. realia są takie, że nie każdy fotograf, żeby zacząć zarabiać musi mieć 5 lat doświadczenia, znam osoby które żyją z fotografii i robią zdjęcia lifestylowe, a nie wiedzą co to iso xD to do klienta należy decyzja czy chce wydać pieniądze na tego akurat konkretnego fotografa. a psuciem rynku byłoby branie bardzo małej sumy za te
  • Odpowiedz