Wpis z mikrobloga

kurła mirki pomocy
wracałem właśnie ze szkoły i spałowałem trochę silnik który był całkowicie zimny ( ͡° ʖ̯ ͡°) wykręciłem go pod odcine kilka razy bo wymagała tego sytuacja i teraz teoche obsrany jestem ze mogło się coś uszkodzić.

mam nadzieje ze jednorazowo nic mu nie będzie?

#samochody #bmw #motoryzacja
  • 37
  • Odpowiedz
@wojciech_adasdas: nie da się tak tego ocenić :P mogły Ci się zgrzać panewy i przebarwić, co nie znaczy że nie zrobią jeszcze dziesiątek tysięcy kilometrów. A mogły się nie przebarwić. Mogły Ci tłoki zrobić rysy na gładzi przez słabe smarowanie - a mogły nie zrobić. Kwestia tego czy olej ma dobre parametry, czy pompa daje dobre ciśnienie itp itd.
Tysiąc rzeczy się mogło stać, a mogło się nie stać.

Nie przejmuj
  • Odpowiedz
@wojciech_adasdas: Kurła 193 konie i ty do odciny to musiałeś ciągnąć :/ Supersamochody mają małe tolerancję i po odpaleniu maxymalne obroty ro 4,5-5k. Lepiej tego nie przekraczać.

Czy coś się stało czy nie nie się nie dowiesz. Albo od razu będziesz miał problem z silnikiem albo zamiast przejechać kolejne 100k będziesz coś w nim musiał robić za 50k
  • Odpowiedz
@wojciech_adasdas: Czyli praktycznie #!$%@?łeś się na styk i musiałeś cisnąć żeby uciec. No cóż mam nadzieje, że nic wielkiego się nie stało, a następnym razem trochę cierpliwie poczekasz na większe okno i może odrobinę wcześniej zmienisz. Kumplowi kiedyś w takiej sytuacji wyskoczyła awaria silnika, odcięło moc z turbiny i prawie zszedł uciekając w ostatniej chwili pomiędzy dwa inne pojazdy.
  • Odpowiedz