Wpis z mikrobloga

Poszedłem do mojej poradni do lekarza pierwszego kontaktu. 2 tygodnie temu, pokazując legitymację zasłużonego dawcy krwi pani w rejestracji od razu zrozumiała o co chodzi i wszedłem bez kolejki wyjaśniając grzecznie pozostałym o co chodzi (nikt nie bił piany)
Teraz czekam w kolejce razem z pozostałymi pacjentami, bo pani stwierdziła najpierw, że "to już nie obowiązuje" , a później druga w pokoju obok na głos powiedziała:
-"ale co, panu ciężko jest zaczekać w kolejce? Przecież tu też starsze osoby są"
Na co odpowiedziałem:
-"tu nie chodzi o to, czy mi ciężko, czy nie, tylko o respektowanie przepisów, które maja państwo podpisane z nfz"
Na co ta pierwsza się zmieszała i rzekła, żebym sam przed kimś wszedł.
Powiedziałem, że się nie będę kłocił (bo ciężko mi się w obecnym stanie stoi na nogach) i zaczekam w kolejce
Oczywiście nie omieszkam zgłosić tego do nfz
#rckik #krwiodawstwo
  • 9
@Bias: A masz jakieś potwierdzenie tego? Bo z informacji na stronach wynika coś innego

Osoby posiadające tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”(dokument uprawniający:„
Legitymacja Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” wydana przez Zarząd Okręgowy PCK)
- bezpłatne zaopatrzenie w leki objęte wykazami leków podstawowych i uzupełniających do
wysokości limitu,
- bezpłatne zaopatrzenie w leki, które świadczeniobiorca może stosować w związku z
oddawaniem krwi lub w związku z oddawaniem szpiku lub innych regenerujących się komórek
ZHDK nie działa do lekarza pierwszego kontaktu tylko do specjalisty


@Bias: Jakieś źródło by się przydało jeszcze

Bo o ile ustęp drugi ustawy doprecyzowuje jak wygląda procedura w przypadku szpitali i specjalistów gdzie obowiązuje lista oczekujących

2. Korzystanie poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczeń specjalistycznych w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej oznacza, że świadczeniodawca udziela tych świadczeń poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez
@jaco_zewa: @pabianczyk: @Hieronim_Berelek:
Poza kolejnością tylko w przypadku kiedy prowadzona jest lista oczekujących.
Ogólnie powinno być w dniu zgłoszenia, a nie poza kolejką.
http://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/komunikat-w-sprawie-zmian-zasad-udzielania-swiadczen-osobom-posiadajacym-szczegolne-uprawnienia,7.html

Ogólnie każdy pisze inaczej, ale te ustawy są tak napisane że nic nie idzie zrozumieć bez przeczytania tego 5 razy...
@jaco_zewa: Mirki moją pasją jest chodzenie do lekarza ale nie takie zwykłe żeby się zbadać ale o tym za chwilę. Żeby móc realizować swoją pasje musiałem kilka lat ciężko na to pracować oddając krew XD W dupie miałem chorych ludzi, chodziło tylko o profity a zwłaszcza o jeden konkretny. Co dwa miesiące punkt 8 byłem pierwszy w kolejce żeby spuścili ze mnie 450 ml czerwonej cieczy, nie policzę ile zeżarłem czekolad
Hmmm ja dzwoniłem do rzecznika dziś bo w piątek też miałem sytuację gdzie przy grypie nie byłem w stanie porządnie stać i chciałem skorzystać ze swojej legitymacji hdk. Nikt jej nawet nie chciał oglądać bo "oni jej nie respektuja to martwy przepis jest ". No i tak moja przygoda z lekarzem zamiast chwilę po 8 skończyła się po 11 ...

Dzwoniłem do Pani rzecznik (warszawa) i dowiedziałem się że hdk działa tylko