Wpis z mikrobloga

@Bitbay: Na spokojnie mam do was kilka uzasadnionych pytań na które jako "poważna" firma powinniście udzielić użytkownikom jasnej i precyzyjnej odpowiedzi.

Z waszych komentarzy odnośnie obecnej #afera można wywnioskować że nie będę mógł sprzedać moich BTC za fiaty i bezproblemowo ich wypłacić za pośrednictwem waszej giełdy jeżeli dla przykładu:

- prześlę moje BTC używając Lightning Network? (!!!)
- prześlę moje BTC używając podczas transakcji zwykłego Stoneaway?
- prześlę moje BTC używając podczas transakcji zwykłego Stonewall?

- prześlę moje BTC używając ZeroLink?
- prześlę moje BTC używając CoinJoin?
- prześlę moje BTC używając TumbleBit?
- prześlę moje BTC używając Dandelion?

- kupiłem kiedyś Monero, Zcash, Dash itp. po czym zamieniłem je na BTC?
- przesłałem swoje BTC na nowy portfel, przy czym nie przechowywałem nadal zapisanego seeda, czy privkeyów do starych portfeli, przez co straciłem kontrolę nad tymi adresami?

- kupię BTC za pomocą Bisq, HodlHodl itp.?
- kupię BTC za pomocą jakiejś giełdy DAX?
- wykopałem kiedyś BTC, ale zgubiłem logi?
- sprzedałem komuś telefon lub somochód za BTC i nie mam już z tą osobą kontaktu?
- nie prowadziłem pamiętnika i nie spisywałem dokładnie każdej operacji którą wykonywałem, równocześnie zbierając dowody na ich dokonanie?
- kupiłem kiedyś BTC np. na Bitcurexie, BTC-E lub innej giełdzie która padła?

Te pytania są naprawdę uzasadnione i na poważnie powinniście je potraktować aby wasi użytkownicy mieli klarowny obraz sytuacji kiedy mogą bezpiecznie wpłacać swoje BTC na waszą giełdę.

To nie żart, pytam poważnie, choć wątpię że odpowiecie na te pytania, tylko schowajcie głowę w piasek lub znów wrzucicie nie odnoszącą się do tych pytań regułkę "mamy uzasadnione podejrzenia, człowiek nie potrafił udowodnić legalnego pochodzenia tych Bitcoinów" blablabla itp. farmazony.

Przypominam że nie będę mógł udowodnić legalnego pochodzenia moich BTC przy którymkolwiek z wyżej wymienionych przypadków. Wasz regulamin więc pozwala wam zatrzymać moje pieniądze.

Więc według was, kiedy mogę udowodnić że nabyłem legalnie kryptowaluty? Kiedy nabędę je na waszej giełdzie i tylko u was będę je grzecznie trzymał?

Jeżeli dawno temu kupiłem Monero za grosze, trzymałem je na swoim portfelu, dziś one są warte np. 500tys. PLN tzn. według was one już przepadły na zawsze i nie będę ich nigdy mógł zamienić na PLNy bo nie będę mógł udowodnić skąd je posiadam?

Nie widzicie braku logiki w swoim rozumowaniu?

Jak oszukać wasze AML? Bardzo prosto. Wystarczy że kiedyś u was kupiłem 50 BTC. Wypłaciłem je i sprzedałem gdzieś za Monero. Następnie ukradłem komuś 175tys. USD i kupiłem za nie Monero i za nie 50 BTC. Wpłacam je do was i twierdzę że to te same BTC które kiedyś u was kupiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypominam również że większość BTC w obiegu kiedyś była używana na darkmarketach, była mocowana itp.

Również przypominam że fiaty istnieją w postaci fizycznej gotówki, która jest całkowicie anonimowa, mam prawo pójść do mojego banku, wypłacić mogę pieniądze w postaci gotówki (nawet w kwocie powyżej 15tys. euro! kto by się spodziewał!) i schować je do przysłowiowej skarpety lub pod materac. Mogę również kupić za ponad 15tys. euro złoty sygnet z brylantami i sprzedać go po latach nie musząc nikomu udowadniać że nabyłem go legalnie a już na pewno nie żadne giełdzie, która nie ma ani żadnych kompetencji żeby to oceniać ani prawa tego weryfikować.

Od tego są organy ścigania, prokuratura i sądy a nie jakaś grupka ludzi z jakiejś giełdy.

TO NIE JA MAM UDOWODNIĆ ŻE MOJE PIENIĄDZE POCHODZĄ Z LEGALNEGO ŹRÓDŁA, ALE ORGANY ŚCIGANIA MAJĄ UDOWODNIĆ ŻE POCHODZĄ Z NIELEGALNEGO ŹRÓDŁA!

#kryptowaluty
Pobierz
źródło: comment_qAOg60GYjRdF5h0AuSqrrTh3YkNZqKd5.jpg
  • 11
@Bitbay zgincie zgnijcie upadnijcie. bitcurex 2. chociaz nie. bitcurex w 2016 oddał mi nielegalnie zagrabione bitcoiny. fakt ze gdybym dłuzej trzymał to by mi je spowrotem zaje@ali
@Bitbay: Jeszcze jedno. Wiele osób publikuje swój adres i zbiera donate w BTC. Wiele osób robi to od lat i pozbierało im się kilka a nawet kilkadziesiąt BTC. Pochodzą one od różnych osób z wielu adresów.

Rozumiem że gdybym tak zbierał donate, to nie mógłbym ich spieniężyć na waszej giełdzie, bo nie mogę udowodnić ich źródła pochodzenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz patrzcie jak mogę zniszczyć
@inpay: Lechu, przeanalizuj i wypowiedz się. Czy kolega Suszek, tak jak ty członek zarządu stowarzyszenia bitcoin, który promuje futurenet działa zasadnie?

Ten człowiek niszczy krypto. Większość BTC z obiegu może zablokować na podstawie sowich chorych regulaminów.

Jeszcze rzuć okiem na ich odpowiedź tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/38993293/#comment-137266903

Pewnie nie ruszysz wrażliwego tematu dotyczącego kolegi... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
TO NIE JA MAM UDOWODNIĆ ŻE MOJE PIENIĄDZE POCHODZĄ Z LEGALNEGO ŹRÓDŁA, ALE ORGANY ŚCIGANIA MAJĄ UDOWODNIĆ ŻE POCHODZĄ Z NIELEGALNEGO ŹRÓDŁA!


@cyberpunkbtc: Powiedz to tym, którzy wymyślali takie prawo.
@cyberpunkbtc: blokowanie środków na koncie giełdy przez prokuraturę jest codziennością już. Ty wyślesz fiaty lub BTC, a prokuratura zablokuje giełdzie środki i tak po kilku miesiącach. Kiedyś przez taką naiwność bitbay stracił 700k zł. Inne giełdy podobnie, to samo u nas wyłudzenia za pomocą rzekomo kradzionych przelewów były nagminne.
Giełda musi zatem bronić się przed tego typu wyłudzeniami.

Owszem są giełdy, które używają argumentu KYC/AML do okradania użytkowników np. widzą, że