Wpis z mikrobloga

#prestashop Wersja 1.6 umiera w tym roku. Kojarzycie co tam się dzieje w 1.7? Kod jest tak samo #!$%@? jak w 1.6? Jakieś słuchy krążyły że pomału to na Symfony ma przechodzić.
  • 7
@krypod: No tyle to ja wiem że mogę :P mam urwanie głowy w pracy i miałem nadzieję, ze jakiś mirek zorientowany tak w 1.6 jak i w 1.7 opowie co tam słychać, co się dzieje i w którym kierunku to idzie, jak to kroczenie w stronę Symfony, co już przeniesiono, jakie są plany itp. Wiesz, takie małe podsumowanie kogoś zorientowanego. Nie da się czegoś takiego ogarnąć w kilka minut grzebiąc w
@idiot:

Migracja do Symfony trwa, przeniesiono jakieś 60% back-office, zostały niestety skomplikowane zakładki jak np. Zamówienia czy Klienci.

Dodatkowo, trwa dużo dyskusji odnośnie decyzji architektonicznych ze względu na to, że przeniesione kontrolery Katalog / Produkty, Moduły czy Tłumaczenia są zrobione w nieco innym styli niż te zmigrowane ostatnio jak np. Opcje, Kategorie etc.

Generalnie team chce jak najszybciej zamknąć migracje, doprowadzić do stabilności wersji 1.7 i możliwie w przyszłym roku próbować
@krypod: Mirku złoty, o coś takiego mi chodziło :). Dziękuję!
Czyli generalnie... wygląda to średnio. Czy mi się wydaje czy też 1.7 będzie jedną, wielką wersją beta dla 1.8? Niekompatybilne rozwiązania w jednym, tak dużym projekcie... czy dobrze kojarzę że będzie Twig i Smarty jednocześnie?
Mam dwa sklepy solidnie obładowane modułami pisanymi na zamówienie i zgaduję że może być słabo. Klienci też nie będą zadowoleni :/. Wiadomo - koszty.
@idiot: na 1.7 tylko nowe sklepy, przenoszenie się z 1.6 tylko w konkretnych sytuacjach, np. gdy trzeba zmienić szablon i generalnie odświeżyć sklep bo jest np. na 1.6 i potrzeba sporych zmian by zaczął lepiej funkcjonować, jeżeli posiada się stabilne rozwiązanie na 1.6 to lepiej zostać