Wpis z mikrobloga

Jak masz swój sklep, to powinny panować w nim twoje zasady


@Alex_Krycek: jak oferujesz swoje usługi, to też możesz to robić na własnych zasadach, co nie? No i zasady organizacji płatniczych są takie, że jak chcesz oferować płatność kartą, to masz to robić bez limitu kwoty.
  • Odpowiedz
@grabek992: ja dzis w castorami kupowałem jedną śrubę za 2,60zł. Też wielkie oczy i heheszki ze takie zakupy. No to dalem 3zl i mówie że bez reszty i ide. A kasjerka "a paragon i reszta jeszcze". No tak, gwarancja jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z drugiej strony to co? mam kupić 200 śrubek żeby nie było głupio przy kasie i #!$%@?ć reszte do kosza w maku? xD
  • Odpowiedz
zasady organizacji płatniczych


@adibor: a kto je ustala i z jakiej racji? Zdajesz sobie sprawę, że drobni przedsiębiorcy muszą płacić z własnej kieszeni prowizję za każdą wykonaną płatność kartą? To powinna być indywidualna sprawa każdego przedsiębiorcy jak, co i za ile sprzedaje dany produkt, a nie że sobie ustawodawca reguluje handel pod własne widzi-misie
  • Odpowiedz
a kto je ustala i z jakiej racji?


@Alex_Krycek: organizacje płatnicze, bo przecież mają do tego prawo, co nie?

Zdajesz sobie sprawę, że drobni przedsiębiorcy muszą płacić z własnej kieszeni prowizję za każdą wykonaną płatność kartą?


@Alex_Krycek: zdajesz sobie sprawę, że nie ma obowiązku oferowania płatności kartą? I nie, nie muszą, mogą prowizję przekazać na klienta.

To powinna być indywidualna sprawa każdego przedsiębiorcy jak, co i za ile sprzedaje dany
  • Odpowiedz
mają się dostosować do potrzeb sprzedawcy?


@adibor: gdzie ja tak napisałem? xD Co w tym dziwnego, że oczekuję, że gdy jako przedsiębiorca zakupię jakiś towar, to nikt mi nie będzie narzucał w jaki sposób i za ile będę mógł go potem sprzedać?
Zwracam ci honor za regulatora płatności - faktycznie są nimi organizacje płatnicze, a nie jak to zwykle bywa ustawodawca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dzyszla: w LM na dziale metalowym bez problemu dwie śrubki (ale już nie pamiętam jakie), do tego po dwie podkładki zwykłe, sprężyste i nakrętki. Różne kategorie, więc 4 etykiety z wagi, ale naklejone w jeden woreczek. Warzywo na kasie przez chwilę zastanawiało się czy ochrony nie wezwać "w celu wyjaśnienia sytuacji" Całość jakieś 80groszy.
  • Odpowiedz
kyzio 6 godz. temu +533

@grabek992: @4gN4x: @porBorewicz07: wy sie smiejecie, ale jakis czas temu kupowalem 2srubki w castoramie za ktore zaplacilem astronomiczna kwote 6gr XDDD

Zagadalem do kasjerki jakos, ze takich asow to pewnie malo, a ona mi, ze byli lepsi np. Kupowali 1srubke za jakis grosz czy cos i jeszcze karta placili XD


@kyzio: wiekszej bzdrury nie słyszałem, wagi w castoramach maja minimalną wagę i nie
  • Odpowiedz
@radarada: moze mam gdzies zdjecie z naklejka z wagi, jak znajde to wrzuce.

Mozliwe ze bylo to Leroy Merlin bo mam oba obok siebie, a dlamnie to jeden pies bo tu i tu to samo

btw kupilem 2srubki nie 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@support: Kiedyś w prywatnym sklepie z takimi deskami i innymi śrubkami kupowałem dwa wkręty. Jak chciałem płacić to właściciel machnął tylko ręką i były w gratisie :)
  • Odpowiedz
@krabar: To pierwsze o czym pomyślałem ogladająć ten film. Ja kiedyś brałem jakieś minimalne ilości sypkich przekąsek czy cukierków to mi na wadze wskazywało minimalną że za malo i nie można nabić
  • Odpowiedz
Kupowali 1srubke za jakis grosz czy cos i jeszcze karta placili XD


@kyzio: pamięta mnie, to słodkie <3 Też w metalowym jak kupowałem dwie śruby to puścili mnie bez płacenia, to chyba miało mi dać do myślenia xd
@support: zdarzyło się :-P
  • Odpowiedz