Wpis z mikrobloga

#ps4 #gry #konsole #azja
Czy kupował ktoś kiedyś grę w wersji azjatyckiej? Jak wygląda to z dostępnością języków, et cetera?
Chcę kupić Far Cry'a 5 w Chinach i na taobao mam albo wersję chińską albo "angielską", czy ta wersja angielska to taka na zasadzie europejskiej, czy jakaś azjatycka z dodanym angielskim?
  • 13
@blinxdxb: PS store obecnie odpada, bo raz że cena, dwa że tutaj internet to tak sobie działa. Potrzebuję pudełko, dlatego mam problem z tym.
btw. na jakim regionie jesteś na PS Storze? Polska(Europa) czy pod Japonie?
Wprowadzili ostatnio jakieś testy zmiany regionów, ciekawe czy będzie można bez problemu kupić grę na innym regionie itd...
@blinxdxb: ach, ZEA, no tak. W Chinach też jest cenzura, dlatego tu wszyscy kupują gry i konsole z HK. Ja konsole mam z Polski, więc takiego problemu nie ma, z grami jest gorzej. Na aukcji odpisali, że niby wersja z HK, więc angielskie audio będzie, więc chyba styknie.

Co do regionów, teraz niby testują coś, że w obrębie jednego konta możesz zmienić region, więc w Twoim przypadku(o ile to w ogóle
@abcdefghijklmn8: @blinxdxb:

Zmieniać region konta będzie można tylko w obrębie państw EU, bo nie wynika to z dobrej woli Sony tylko z europejskiego prawa ;)

Co do gier z plusa to nie powiedziałbym, że Azja dostaje lepsze niż Europa/NA. Według mnie są prawie zawsze gorsze
Gdyby ktoś kiedyś szukał i natrafił na ten wątek. Gra z regionem Hong Kong, wersja PLAS10130, wersje językowe jakie powinny być to angielska, chińska, koreańska. Po odpaleniu gry ku memu zdziwieniu odpala się polska wersja...
Nie wiem jak to działa w Sony, aczkolwiek od dawna nawet jeżeli gry na pudełkach nie mają danego języka, ale taki język istnieje w grze(a konsola ma ustawione język jako polski) to i tak odpala się w