Wpis z mikrobloga

@guest: zakopywanie jako duplikat i tak nie ma większego znaczenia. Duplikaty są oznaczane przez zgłoszenie do moderacji i tak też się na pewno stało w tym przypadku.
  • Odpowiedz
@LukaszN: no ale czytaj:

Informacja nieprawdziwa - znalezisko nie zostało "ręcznie zakopane" a jedynie (na podstawie zgłoszeń użytkowników) oznaczone jako duplikat. Treść drugiego znaleziska nie wnosiła nic nowego do sprawy, w takiej sytuacji autor powinien skorzystać z możliwości dodania linków powiązanych do pierwszego znaleziska, a nie tworzyć kolejne.

To standardowe działanie, na podstawie zgłoszeń Wykopowiczów duplikaty są wyrzucane z Wykopu, niezależnie od tematyki znaleziska.


poszedł report za #duplikat ale nikt za
  • Odpowiedz
@guest: Moderacja już nie pierwszy raz przerzuca winę na mityczne "zgłoszenia użytkowników". Często jeszcze dodają do tego "liczne". Tak jakby własnego rozumu nie mieli i przyparci do muru musieli przyklepać zgłoszenie. Oczywiście dziwnym trafem działa to tylko w zdaje się niezbyt wygodnych dla moderacji znaleziskach.
  • Odpowiedz
@aldi7x: jest opcja "inne". Wpisujesz powód "duplikat", dołączasz link do pierwszego znaleziska i voilà! Wtedy moderacja po pozytywnym rozpatrzeniu oznacza duplikat dodając belkę z linkiem do pierwszego znaleziska.
  • Odpowiedz
@LukaszN: Po to jest opcja w zakopywaniu "duplikat", żeby w ten sposób pozbywać się duplikatów a nie moderator usuwa co mu nie pasuje. Żaden użytkownik nie stwierdził że to duplikat, widzę tu tylko nadgorliwość moderacji. Zakopuję dużo duplikatów, rozumiem że teraz mogę je olać bo moderacja wszystkie usunie.
  • Odpowiedz
@aldi7x: ale pojmujesz, że moderator nie usuwa tego, co mu nie pasuje, ale to co zostało mu zgłoszone przez użytkowników jako naruszenie regulaminu czy tzw. dobrych praktyk? Od tego właśnie jest moderator. Zakopywanie może działać jeśli ktoś w miarę szybko (jeszcze w wykopalisku) ogarnie, że dane znalezisko jest duplikatem i doda link do powiązanych, wtedy użytkownicy widząc to często zakopują takie znaleziska. Ale gdy akurat nikomu nie wpadnie w oko,
  • Odpowiedz
@LukaszN: Ale pojmujesz że nikt oprócz moderatora nie uznał tego za duplikat, gadają że to użytkownicy tworzą ten serwis a jednak nie. Moim zdaniem to nie duplikat i od teraz ty zgłaszaj wszystkie duplikaty do moda bo mi się już nie chce zakopywać, mam to w dupie.
  • Odpowiedz