Wpis z mikrobloga

Binge-watching #theumbrellaacademy zakończony ʕʔ Co mogę powiedzieć? Świetny soundtrack, bardzo dobra rozrywka, dobrze rozpisane role, pasujący aktorzy i niezły humor. Skojarzeń z "Watchmen" serial raczej nie uniknie, bo całość poprowadzono w podobnym stylu - co w dobie obecnych ekranizacji komiksowych zaliczyłbym in plus (a na pewno nie na minus).

Niestety idealnie nie jest - wydaje mi się, że jednak 10 odcinków po godzinę każdy to lekka przesada. Trochę to wszystko się zbyt długo rozkręca, twórcy poświęcają sporo czasu na wprowadzenie widza w ramy fabularne. Z jednej strony - rozumiem, ponieważ serial w dużej mierze jest związany z...


...ale z drugiej - nie czarujmy się, nie jest to aż tak pogmatwane :) Rozumiem kwestię budowania napięcia i aury tajemniczości ale co za dużo to nie zdrowo ( ͡º ͜ʖ͡º) Fabularne zgadywanki z mojej strony były raczej trafne, chociaż komiksu nie czytałem - ale mimo to bawiłem się przednio, szczególnie po pierwszych 2? 3? epizodach. Bardzo ciekawa propozycja na #netflix i ostatnie już dłuższe i zimne wieczory #umbrellaacademy #seriale #komiks
źródło: comment_Xdb8iLYNdOjV0iARm6A964mQGP9KEW8j.jpg
  • 9