Wpis z mikrobloga

czy znacie jakieś dobre źródło, w którym miałbym zebrane wszystkie różnice między brytyjską a amerykańską odmianą angielskiego? Bo co znajdę coś w internecie to piszą, że podają kilka
#angielski
  • 16
@dymitrop: Tak, przeczytałam i dałam Ci odpowiedź. Nie ma i nie będzie nigdy zbioru WSZYSTKICH różnic między jedną, a druga odmianą. Jakbyś nie był takim leniem to wszedłbyś chociażby w artykuł na anglojęzycznej wiki i przejrzał adnotację oraz źródła. Język jest płynny i nieustannie ewoluuje. Mało tego, ewoluuje o wiele szybciej niż polski. Do tego dochodzimy do innych różnic między angielskim używanym na wschodnim i zachodnim wybrzeżu. A, mamy jeszcze północ
Nie ma i nie będzie nigdy zbioru WSZYSTKICH różnic między jedną, a druga odmianą


@Booty_Gurl: i to już jest bardziej konkretna odpowiedź niż bezsensowne let me google.
PS: to smutne, że z automatu musisz rzucać wyzwiskami, współczuję Ci
i to już jest bardziej konkretna odpowiedź niż bezsensowne let me google.

PS: to smutne, że z automatu musisz rzucać wyzwiskami, współczuję Ci


@dymitrop: gdzie użyłam wyzwiska? Jakbyś poświęcił chociaż minutę na przescrollowanie na szybko wyników z Google to byś doszedł do takiego samego wniosku. ¯\_(ツ)_/¯
@Moitessier: Lubię ale dalej mam z nim problem na tyle aby spokojnie myśleć o przeskoku z C1-C2. Wielokrotnie zdarza mi się rąbnąć na tyle, że aż mi głupio. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oscyluję między górnym B2, a C1. Niestety nie potrafię zmobilizować się aby przysiąść do solidnej nauki. Moja wypowiedź bardziej opiera się na wiedzy ogólnej, zainteresowaniu kulturą oraz zwykłymi obserwacjami, czy też przeczytanymi artykułami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dymitrop: nie ma, bo masz tyle rodzajów angielskiego czy nawet samego amerykańskiego że no nie ma xD

Z czegoś co może ci się przydać to gdzieś do XIX wieku oba państwa (USA i UK) napisały książki formalizujace język. Szedlbym w tym kierunku.
@Booty_Gurl: mi sie bardzo podoba ich podejscie do osobistej odpowiedzialnsci, ten obecny boom na stand up ale przerazaja armie bezdomnych . Do tej pory widzialem tylko Kalifornie i nawet moge sobie wyobrazic rok czy dwa tam pomieszkac. Ty na stale bys nie wyjechala?
@Moitessier: Jakbym tylko miała możliwość to zamieszkałabym tam na stałe. Za dzieciaka chciałam kiedyś mieszkać po 2-3 lata w stanach N/S/E/W ale rzeczywistość okazała się silniejsza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)