Wpis z mikrobloga

Okey, #gothic nk zaliczony łucznikiem, wbijem tylko 45 bo w pewnym momencie gra robi się za prosta i nie chciało mi się już wybijać mapy. Jął myślicie, gra full mag daje dużo radości?
Zakładam ze dużo frustracji ^^
  • 12
@Omate: jak uwielbiam grać magami w innych rpg, tu się męczyłem cholernie i bardziej wojownikiem mi się lepiej grało. Na początku gówno robisz bo inwestujesz wszystko w mane, potem spamujesz szkieletami goblinami az ubiją potwory póki nie dostaniesz lepszych zaklęć
@Omate: tu Ci nie pomogę bo byłem czystym magiem ,jesli dotrzesz do 3 rozdziału o ile dobrze pamietam mozna miec rune wtedy bryły lodu, ten czar jest niezbędny bo zamrażasz przeciwnika i pałujesz go wraz ze swoją armią. Szkielety gobliny w pojedynke nie są silne ale całą armią rozgromiły czarnego trolla na poczatku gry xD
@Omate: Grając magiem we wczesnych rozdziałach dostajesz dosyć słabe czary, a potem nagle w ostatnich dwóch masz dostęp do zaklęć masowej zagłady i mordujesz wszystko z ogromnego zasięgu albo na dużym obszarze. Problem właśnie polega na tym, że walki bywają długie i męczące we wczesnych rozdziałach, bo najpierw trzeba przyzwać kilka stworów, potem faktyczna walka, następnie łykanie mikstur leczenia oraz many. Może nie jest bardzo ciężko, ale jest to dość żmudne
@Omate: Bardzo lubię grać magiem, jak się umie to wcale nie jest tak trudno. Zbieram wszystkie bonusy i mam wystarczająco zręczności żeby założyć miecz mistrzowski, którym sobie czasami pomagałem (szczególnie na początku). Co do czarów, to najlepsza jest w II kręgu lodowa lanca. W III kręgu można się nauczyć przyzwania szkieleta, bryły lodu, burzy ognistej, ale ja tego nie robie, dla mnie to zbędne i szkoda PN, tak więc I, II,
@Omate:
Gra czystym magiem ma swoje wady i zalety:
-przez pierwsze kilka lvli jesteśmy w dupie
-przez 1/3 gry przyzywamy szkielety goblinów, co po pewnym czasie może być denerwujące
-przez 1/3-1/2 gry jesteś zmuszony do bugowania różdżki by zdobyć darmową manę
-w sumie najefektywniejszą metodą walki do 6tego kręgu są przywołania i zwoje
+możesz się wp*dolić w stado orków i je zamrozić lodową falą i zabić śmiertelną falą (deszcz ognia