Wpis z mikrobloga

Dobra Mireczki, szybka sprawa. Robił ktoś sprzęgło w Kia Clarus 2.0? Bądź Mazda 626? (Silniki i skrzynie ponoć takie same). Pytam was bo bije się z myślami czy zabierać się za to samemu, czy lepiej posłać to do mechanika i niech on się szarpie. Jak pamiętam te silniki są proste, a interesuję się mechaniką (doświadczenie zawsze jest w cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i zastanawiam się czy właśnie nie wygrzebać tego osobiście na kanale, a i parę cebulionów zostanie w kieszeni. Tylko czy tam nie ma jakiś "pułapek", bo nigdy człowiek nie wie na co wpadli koreańczyki/japończyki wariatki i ich innowacyjne rozwiązania.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #pytanie
  • 11
@BajerOp: Bardziej chodzi "osobiście", a do pomocy pewnie będę miał osobę/dwie. Jednak jak wspomniałem, bardziej martwię się "niespodziankami", a jak już to ruszę to nie będzie odwrotu, bo szczerze nie wiem czego mogę się spodziewać po skośnookich inżynierach.
@TheOneEyedKing trochę grzebie w autach i co prawda są takim nie robiłem sprzęgła ale w mojej ocenie to stara dobra motoryzacja i raczej wszystko będzie proste . Jak jest sprzęgło hydrauliczne to pamiętaj żeby zaslepic przewód z płynem żeby nie uciekł i na łeb się nie lało. Jak masz jakieś pojęcie to spokojnie dasz radę.
Doradzam tylko żeby zacząć pić wódeczkę po założeniu skrzyni .
@BajerOp: @BajerOp: Zabrzmi januszowo, ale problem podnośnika rozwiązałem, zainspirowany podobnymi wyczynami. Dokładniej: belka, hebel zaparty wzdłuż silnika nad skrzynią i pasy, a dokładniej nimi zabezpieczyć skrzynię, żeby łatwiej było nią manewrować. Wiem, że to kombinacja, ale już wielu w ten "januszowy" sposób przeprowadziło zabieg – nie kupię podnośnika do jednego zabiegu, tu sprawdza się powiedzenie "Nie kupujesz całego browaru, aby napić się piwa" – Oczywiście potem misja zmienia poziom trudności
@TheOneEyedKing: Jak masz w kanale grube dechy to nic nie stoi na przeszkodzie żeby silnik podeprzeć na jakimś śrubowym lewarku i po odkręceniu wszystkich poduszek itp opuścić na nim trochę i wrzucić na kobyłkę tak dla bezpieczeństwa. Ciężko będzie się ruszać ale wierz mi że testowany sposób milion razy
@Jemigrant: Będę musiał kombinować pewnie też w ten sposób, dzięki za radę. Bo jak usłyszałem, że mechanik krzyknął 500zł, to się zapowietrzyłem. Łącznie z częścią to 1k i w ten sposób osiągnąłem 1/3 wartości auta. Poza tym jak wcześniej wspomniałem, lubię mechanikę więc doświadczenie zawsze się przyda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)