Wpis z mikrobloga

@blackol1: z kartą wzorów gimnazjalista bez problemu napisze na 30%. Bez byłoby co innego, ale tak naprawdę w karcie jest 80% potrzebnych informacji (te pozostałe 20 to głównie różne niuanse dotyczące figur geometrycznych, na przykład ich przekątnych) a wzorów, które są w jakimś stopniu skomplikowane i istnieje potrzeba zobaczenia wcześniej jak działają na objaśnionym przykładzie, jest w niej niewiele.
@blackol1: źle. Otwórz sobie jakąkolwiek maturę z ostatnich 10 lat. Pierwsze dwie strony zadań zamkniętych to zwykła arytmetyka.
A tak wygląda pierwsza strona kart związana z trygonometrią. Jeśli ktoś po takim wstępie nie ma pojęcia co oznaczają wzory to nie powinien w żadnym wypadku być wypuszczony na jakiekolwiek studia.
Wiadomo, do policzenia tangensa kąta 214 stopni wiedza z kart nie wystarczy, ale do niektórych zadań zamkniętych z trygonometrii to wystarczy się
Pobierz k.....a - @blackol1: źle. Otwórz sobie jakąkolwiek maturę z ostatnich 10 lat. Pierwsz...
źródło: comment_t7biClEWxCLylCzeG8CV3Sjpf1qoYt4p.jpg
@kraglapyrka: Na matmie chyba nawet jest tak, że z samych zamkniętych da się zdać. Ja będąc po rocznej przerwie pomiędzy liceum a maturą zdałem matme na 70% gdzie zdarzało mi się mieć dwóje na koniec. Więc matura z matmy podstawowa wiadomo, że proste gówno dla średniorozgarniętych. Aż sobie zaraz odpalę arkusz i porozwiązuje co tam w głowie siedzi jeszcze :v