Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
Właśnie przyszedł do mnie zegarek z #creationwatches
Seiko SNK809 na bransolecie kupiony za 67$ 10 lutego, wysłany 15 lutego, w Wawie 19 lutego i dzisiaj już u mnie ( )
Miło zaskoczył mnie jego wygląd w rzeczywistości.
Na początku myślałem o wypolerowaniu go, ale matowy też wygląda bardzo ładnie.
Zobaczymy jak dobrze będzie trzymał czas ten budżetowy sikor ( ͡ ͜ʖ ͡) nawet dołączyli do niego międzynarodową gwarancję :D

Mam tylko kilka pytań:
U was też słychać wahadełko jak nakręca mechanizm? Myślałem że to będzie bardziej ciche.
I czy te wahadełko przestanie się ruszać gdy już nakręci go na maksa?
Bransoletę można bezpiecznie skrócić w domowych warunkach? (Nie wiem czym to zrobić)
#zegarki
Volan - Właśnie przyszedł do mnie zegarek z #creationwatches 
Seiko SNK809 na bransol...

źródło: comment_yfln6qW8cPwhqwGhjXmCGfarRDqBxpdB.jpg

Pobierz
  • 26
U was też słychać wahadełko jak nakręca mechanizm? Myślałem że to będzie bardziej ciche.


@Volan: W tych mechanizmach to norma.

I czy te wahadełko przestanie się ruszać gdy już nakręci go na maksa?


@Volan: Nie

Bransoletę można bezpiecznie skrócić w domowych warunkach? (Nie wiem czym to zrobić)


@Volan: Tak, pewnie ma piny ze strzałkami
@Volan: Mam ten model i rzeczywiście wahnik jest głośny. Taki urok tego werku. Wahnik nie przestaje się ruszać, gdy sprężyna jest nakręcona. Nic się nie zepsuje, nie można "przekręcić" mechanizmu, gdyż ma zabezpieczenie przed tym. Ta międzynarodowa gwarancja z creationwatches nie jest uznawana w polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Volan za parę miesięcy jak ci się znudzi wymień tę bransoletę na brązową skórę lub zwykły/skórzany NATO. Reguluje się ją ciężko, bo to zwijane ogniwa i możesz się z łącznikami zdrowo namęczyć, to nie są piny wypychane od boku, masz takie dziurki, w nie trzeba coś włożyć i przepchnąć element łączàcy. Polecam zegarmistrza jednak, wydasz 5-10 zł.