Wpis z mikrobloga

Patrząc na wydarzenia w Gdańsku w ciągu ostatnich paru miesięcy mam wrażenie, że społeczeństwo obywatelskie odżywa i ludzie postanowili sami kształtować swoje otocznie i scenę polityczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#gdansk
  • 6
@queenmorrison: wole zryw obywatelski, niż ciągnące się latami pierdaczenie i spory polityków, które do niczego nie prowadzą. Gdybyśmy mieśli sprawnych polityków słuchających obywateli, to by problemu nie było. A tak? Nawet Św Pavlo Gdański nie spieszył się z usunięciem tego pomnika, bo jego osobiste konotacje z pedofilem nie pozwalały mu spojrzeć na sytuację obiektywnie (radni go cisneli w tej sprawie). I to jest własnie powód dla którego popieram ten akt wandalizmu.
@queenmorrison: Wiem, że to ciężko jest sobie uświadomić, gdy się żyje w pewnych narzuconych schematach... ale KAŻDY MOŻE SOBIE OBALIĆ POMNIK ;) Musi tylko liczyć się z konsekwencjami w postaci zarzutów karnych i konieczności zapłacenia potem grzywny.
@queenmorrison: czyli rozumiem że tobie się ten pomnik podobał? Z resztą podejrzewam że to było uzgodnione z władzami miasta. Nie wiedzieli co z pomnikiem zrobić - obalony - problem z głowy.
@gybefan: Władze miasta, pod silnymi naciskami rady miejskiej, wysłały w grudniu wezwanie do usunięcia pomnika do właścicieli. Właściciele temat zlali, władze miasta ich nie poganiały, pewnie liczyli że temat rozejdzie się po kościach z czasem. Więc pomnik usunięto w inny sposób, ręką obywateli/wandali. ¯\_(ツ)_/¯
@qwarqq: jakie to społeczeństwo obywatelskie jak zamiast mieszkańców Gdańska #!$%@?ła się tutaj tzw „warszafka”? Nie widzisz, że od razu na drugim planie pojawia się Sekielski, zbiórka pieniędzy na kolejny film, rozgłos itd? Jestem za usunięciem pomnika ale sposób w jaki to zrobiono to nie żaden zryw obywatelski tylko zwykła autopromocja. Obudź się.