Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chyba jestem już bardzo zdesperowany skoro pytam Mirków o takie rzeczy... ale wiem, że są tutaj też normalni ludzie których proszę o opinię :)
Moja historia jest taka... pracuję u #januszebiznesu w IT obsługa, serwis, sieci ogólnie wszystko. Pracuję od 5 lat od razu po szkole (oczywiście na umowę zlecenie), mój szef - nie mam mu nic do zarzucenia jako człowiek i przełożony bardzo w porządku, jest tylko jeden problem - pieniądze $$$. Firma w małym mieście ale jest trochę przemysłu i usług. Wiem, że zarabia bardzo dużo pieniędzy a płaci mi i jeszcze jednemu pracownikowi bardzo mało jak na tę branżę...

Teraz do rzeczy... chcę coś zmienić w życiu, wiem że trzeba podjąć ryzyko i otworzyć własną firmę.#zmienpracewezkredytkupmieszkanie

Czy będzie nie w porządku jak zrobię taki numer? Wiadomo, że w jakimś stopniu będę konkurencją, ale nie chcę bawić się w przejmowanie klientów itp. chcę być fair!
Własna firma + dofinansowanie z UP na fajny sprzęt na start i spokojnie mógłbym obsługiwać firmy, sieci serwisować sprzęt itd. Mam już nawet wstępnie umówionych klientów.
Oczywiście jest to jakieś ryzyko, po otrzymaniu kasy przez rok firma musi się utrzymać, trzeba wynająć lokal ale mam wsparcie rodziny i #rozowypasek jednak mam jakieś chore wyrzuty sumienia bo od razu po szkole ta praca była dla mnie ogromną szansą jednak teraz kiedy przychodzi kupić mieszkanie, coś odłożyć... sami wiecie (,)

TLDR:


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Chyba jestem już bardzo zdesperowan...
źródło: comment_F4Fn34U8BsHTYxfhHnTmjI3g52kePM2R.jpg

Czy iść na swoje?

  • Tak 91.3% (94)
  • Nie 8.7% (9)

Oddanych głosów: 103

  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz doświadczenie, rozeznanie rynku, plan na siebie i firmę - nic tylko działaj! Jest to Twoja pierwsza praca z tego co napisales, a z tej jest najciężej odejsc, wiem po sobie. Jak porządnie się za to weźmiesz, jak firma sie rozwinie to zatrudnisz kogos do pomocy (moze kolege z aktualnej pracy) i wygryziesz #januszebiznesu z rynku :D
OP: @wykopowy_brukselek: o dotację się nie martwię, już byłem na rozmowie w UP mam dosyć spore zalety w stylu wykształcenia, certyfikatów z kursów itd., poza tym mam kontakt na telefon w stylu proszę przepuścić wniosek pana X ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do podwyżki myślałem o tym przy jakiej propozycji bym się wycofał z tego, ale już się "nastawiłem" na własną firmę i musiałaby to być
OP: @CukrowyWykop: no po 5 latach siedzenia biurko obok i wielu sytuacjach "życiowych" kiedy mi pomógł, poza tym to małe miasto wszyscy się znają praktycznie nie jest to korpo wiadomo

@nocnazjawa: no właśnie jak wyżej napisałem, ale coraz bardziej mnie przekonujecie, że nie ma na co czekać i nie mieć sentymentów chociaż zamierzam zrobić to z klasą jak najbardziej się da (òóˇ)

Ten
no po 5 latach siedzenia biurko obok i wielu sytuacjach "życiowych" kiedy mi pomógł, poza tym to małe miasto wszyscy się znają praktycznie nie jest to korpo wiadomo


@AnonimoweMirkoWyznania: mam nadzieję że ten szef zapewni twojej rodzinie wyżywienie, leki dla dziecka itd. Oh wait...
UzależnionyDrań: @AnonimoweMirkoWyznania: @wykopowy_brukselek: @somskia: @CukrowyWykop: @Parszyw: @nocnazjawa: @zbulbersowany:

Prowadzenie wlasnej firmy daje potencjalnie szanse na kilkukrotnie wyzsze zarobki, ale zaraz, czemu w takim razie sa tacy ktorzy pracuja na etacie skoro to duzo mniej oplacalne?
Czy kazdy bedzie zadowolony w roli szefa?
Kolego moj drogi. Ja cie nie chce zniechecac ale bycie szefem firmy to tez duze minusy z ktorych byc moze nie zdajesz
OP: @AnonimoweMirkoWyznania: Ok, bo się zrobiła mała gównoburza więc śpieszę z wyjaśnieniami...
Więc tak co do lokalnego rynku, to jest dość specyficzny nie opiszę dokładnie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale w najbliższej okolicy jest mnóstwo klientów i występuje tzw. sezon gdzie firmy nie mogą sobie pozwolić na awarię więc większość umów na obsługę IT zawiera ryczałtową opłatę za oncall więc tak na prawdę płacą za podjęcie
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - OP: @AnonimoweMirkoWyznania: Ok, bo się zrobiła mała gównobu...
źródło: comment_5RoT2Nn7RmsfatbmAvoF3xwCNe5l6vXZ.jpg