Wpis z mikrobloga

Drogie Wykopki. Powiedzcie mi co sądzicie i jak to jest od strony prawnej a może ktoś z was wynajmował mieszkanie rodzicom z dziećmi. Zawsze się trochę bałam tego, jednak do tej pory udawało mi się ominąć sprawę... Jednak teraz odzywa się dużą ilość osób z dziećmi, już nie mówiąc o sąsiadach ze wschodu.
#wynajem #mieszkanie #wroclaw
  • 34
  • Odpowiedz
  • 0
@budus2 Chciałabym wynająć do końca sierpnia 2020. Nie wiem czy przy okazjonalnym się da. Oczywiście przy wyprowadzce osoby z dzieckiem lub sąsiadów ze wschodniej granicy, umowę podpiszemy u notariusza
  • Odpowiedz
  • 1
@kabasyl teraz mam parę i w miarę jest ok. Też to nie jest długi okres najmu więc liczę że niespodzianek nie będzie. A jak będą to mam nadzieję że nie wpłynie to jakoś strasznie na wynajmujących. Sama jestem mamą i w życiu bym nie pozwoliła dzieciom swoim robić horroru na cudzym mieszkaniu
  • Odpowiedz
@kopia: człowiek człowiekowi nie równy, ale jak ktoś decyduje się na dziecko na wynajmowanym mieszkaniu to zazwyczaj jest tym mniej równym człowiekiem
  • Odpowiedz
  • 0
@sin89 o rany.. strasznie złożony problem. Wynajmuje od 2015 i do tej pory było ok. Wszystko udało się zawsze rozwiązać z mojej strony ale także lokatorów. Miałam i chłopaka pracującego, dziewczyny studiujące( najgorzej wspominam) no i teraz parę.. większych ekscesów nie było.
  • Odpowiedz
  • 0
@kabasyl też możliwe. Dlatego się obawiam cholernie tego. Niby mam znajomych z Ukrainy i też wynajmują... Są na serio spoko, pracują tutaj a dzieci chodzą do szkoły. Ale w sumie nie wiadomo co się może trafić. Dzisiaj zadzwonili do mnie małżeństwo, że chcą wynająć że 7letnim synem i oni już mi dadzą pieniądze bym nikomu nie wynajęła .. no to dla mnie to trochę dziwne.. jak jeszcze mieszkania nie widzieli
  • Odpowiedz
@kopia: pewnie nikt im nie chce wynajac, mi sie wydaje, ze jesli para z dzieckiem ciula sie po wynajmowanych mieszkaniach to tylko dlatego ze sa biedni i jest duza szansa ze nie bedzie ich stac placic na Twoj czynsz, ja bym nie wynajal, a od przyszlego roku tez bede swoje mieszkanie wynajmowac i juz rozkminialem ze chyba najlepiej to zrobic mieszkanie byle jak i wynajmowac studentom, jak cos rozwala to trudno.
  • Odpowiedz