Wpis z mikrobloga

Szukam opon letnich i zastanawiam się nad 2 rzeczami. Teraz mam 205/55 r16, wg producenta powinno być 205/60. Takie dostałem z autem. Większej różnicy raczej nie ma prawda? Odrobinę inna mam prędkość i tyle. W dodatku z profilem 55 są tańsze dużo...
Druga kwestia to parametry prędkości i nośności. Warto brać lepsze? 91w, H, v czy 94 v xl?
Mój typ to póki co dunlopy sp sport blueresponse

#opony #motoryzacja #peugeot
  • 14
@Alchemik88 klasa T H V W Y oznacza predkosc z jaka mozesz bezpiecznie jezdzic. Z doświadczenia proponuje Ci wziac opony w klasie H bo w razie przebicia da sie ja nawet na barku naprawic. Chyba ze masz jakas fure 250 kucy i latasz po autostradach powyzej 200kmh no to niestety klasa V conajmniej a najlepiej Y. Ale w razie przebicia szykuj sie na kupno nowej (chyba ze serwisujesz u pana zdzisia pod
@Alchemik88: jeśli będziesz targał full zapakowaną brykę + przyczepkę to można się zastanowić nad oponami z wyższą nośnością, w przeciwnym razie nie ma co kombinować.
@Alchemik88 klasa H w zupelnosci Ci wystarczy kolego.

Na lato z tanszych polecam Ci nokiana.
Uniroyale tez ok ale w tym rozmiarze musi byc Rainsport 3 ktory jest dosyc glosny ale bardzo dobrze wybiera wode.
Z lepszych bardzo polecam ContiPremiumContact 5 (sam na nich jezdze i sa mega dobre).
Bridge tez daja rade jakas turanza t001 no ale to cena jak przy conti.
@Alchemik88 nie mam jakiegos porownania bo nie jezdze co roku na innych.. Ale mysle ze bedziesz zadowolony. Bieznik nie jest kostkowy czy kierunkowy wiec sa ciche.
  • 0
@skun1
To ja będę brał po wypłacie, co będzie to będzie. Tylko rodzin 2018 wszędzie, jak widuje 2019 to dodatkowe 100 zł do ceny. Wersja 6 to jeszcze dodatkowe 100 do 150 zł... Żonie i tak za dużo bo myślała że za połowę tego coś kupię
@Alchemik88 2018 sa calkiem dobre. Opony to nie jedzenie ze sie zaraz przeterminuja. Wiadomo ze 5letnia zimowka to nie to samo co swieza bo guma ma byc miekka zeby dzialala. Ale co do letniej to spokojnie nawet 2017 jesli tylko nie lezaly te 2 lata na sloncu to beda dobre.