Wpis z mikrobloga

Tak czytając komentarze pod filmami z Tadeuszem i reakcjach (nawiedzony, kaznodzieja, tego nie da się już słuchać) zastanawiam się, czy tak samo dzisiaj potraktowany zostałby Jezus jakby pojawił się na ziemi? Przecież jego "nawijka" była podobna, mówił podobnie i o podobnych sprawach. Czy w dzisiejszych czasach zostałby zmieszany z błotem? Jak myślicie?
#jaktoogarnac
  • 8
  • Odpowiedz
@boliwar: Jakby Jezus pojawił się w tych czasach a nie swoich to nie powstałoby chrześcijaństwo i pewnie byśmy sceptycznie przyjęli takie słowa, tym bardziej w dzisiejszym świecie
  • Odpowiedz
@boliwar: Jezus mówił - Bogu co boskie, Carowi co carskie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tadeusz przesadza z ilością Boga w swoich słowach i teatralnością wypowiedzi, włączył mu się kaznodzieja - natomiast negatywną reakcję na niego jestem zaskoczony. Dla mnie to dobry człowiek z lekkim ale niegroźnym odchyłem, sam nie wiem czemu aż tak kwestie wiary ich drażnią. Może dlatego, że Jacek przyzwyczaił widzów do tego że -
  • Odpowiedz
@kafarafka: Nie wiem jaka krucjata włączyła się Grażynom. W moim przypadku nie o żaden antyklerykalizm czy ateizm chodzi, a o przestrzeń osobistą i samodecyzyjnosc, której AA i inne grupowe prania mózgu pozbawiają. Fundacja Tadeusza to kwintesencja tego syfu. Bez szansy na audyt, ze względu na pobożny teatrzyk, o czym świadczy ten krzyż na tyczce jako ruchoma dekoracja.
  • Odpowiedz
@pirat_sowa: Co do krucjaty, pokrótce - Jacek z kumplem ginekologiem podpadli prawicowym gazetom ("Kondoniarze znad Wisły"), w jednym z filmów z Rafałem i Ewą pokazywał świątynię Sikhów i powiedział, że jeżeli zabraknie miejsca dla niego w katolickim niebie może zmieści się do nieba sikhijskiego. Wtedy zaczęły się pojawiać pod jego filmami komentarze antyklerykalne, w tonie Rydzyk Maybachy itd . A komentarze te miały cechy pisania przez starsze Panie z FB -
  • Odpowiedz