Wpis z mikrobloga

PKP S.A. chcą wyburzyć stary dworzec w Poznaniu i postawić nowy. Jednak czy kolejarzom można ufać? Wystarczyło 7 lat, aby zapuścili "chlebak". Tandetne reklamy, brzydkie i brudne perony, hol zagracony boksami handlowców... Nie wygląda to dobrze. Zapraszam na fotorelację z "dworca zło".
Link do znaleziska
#poznan #pkp #100latplanowaniawpolsce #skyscrapercity #architektura
CzasNaPoznan - PKP S.A. chcą wyburzyć stary dworzec w Poznaniu i postawić nowy. Jedna...

źródło: comment_nkSU6EMtDoospxxtVYgBfHczhglOzfgW.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@CzasNaPoznan: Przecież wiadomo, że ten biedny, upokorzony naród nie ma w ogóle poczucia estetyki, dodajmy do tego filozofię niedasizmu która jest plagą w państwowych firmach, to mamy efekt taki jaki mamy - społeczeństwa którego nikt nie szanuje, bo jak mamy szanować społeczeństwo który robi u siebie chlew i mówi, że nic się nie dzieje xD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@CzasNaPoznan: te bezpośrednie wejścia na parking Avenidy służą również jako darmowa toaleta, sądząc po wiecznie unoszący się tam zapachu moczu.
  • Odpowiedz
@kwejk: Bo w samej Avenidzie toalety są...płatne. Już nawet Focus Mall w Zielonej Górze ma więcej szacunku do klienta i pozwala w ramach spędzonego tam czasu wysrać się za darmo bez takich cyrków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CzasNaPoznan: Problematyczny jest ten stary dworzec. Ja tam nie widzę sensu jego wyburzenia, poniewaz nic to nie da, nie przybliży ani o metr dworca do centrum miasta tak więc najsensowniejsza byłby po prostu gruntowna przebudowa i przywrócenie mu dawnej funkcji, ewentualne przedłużenie, a przede wszystkim pogłębienie tunelu, uporządkowanie sytuacji z tymi skrajnymi peronami na które wszyscy przyjezdni narzekają. Czy rekonstrukcja przedwojennej elewacji? W sumie nawet to nie wydaje się potrzebne. W
  • Odpowiedz
Uwielbiam Poznań, ale dach między Avenidą a peronami to chyba największy hit jaki widziałem. Przerwa w dachu, wraz z opadem, w efekcie w przy większym deszczu darmowa kąpiel dla podróżnych.
  • Odpowiedz
Swego czasu pracowałem w PLK - Centrum realizacji inwestycji Minerska; burdel jaki tam panował jest trudny do opisania; kompletny brak decyzyjności; oprogramowanie było zamawiane tylko po to by syn szwagra miał na kogo wystawić faktury. Jednym słowem rezerwat dla ludzi starego systemu jakby to A. Toffler nazwał.
  • Odpowiedz
Ten nowy dworzec to tragedia tak jak cala galeria! Dla mnie jako mieszkańca jest czasem trudno sie połapać gdzie jest jaki peron, a co dopiero ktoś, kto ma 15 minut na przesiadkę?
  • Odpowiedz
Społeczne znaczy wszystkich znaczy niczyje znaczy można #!$%@?ć / robić chlew / mieć to w dupie (niepotrzebne skreślić)
  • Odpowiedz
@zdebel: Ale rozkład peronów jest stosunkowo logiczny z punktu widzenia starego dworca, a jak ktoś przyjezdny z niego nigdy nie korzystał (już parę lat minęło od zamknięcia i dorosły trochę młodych ludzi, którzy dopiero od niedawna zaczęli korzystać z kolei, studenci itp.) to jak przyjeżdża, wysiada i ma chwilę na przesiadkę to ma prawo mieć mętlik w głowie.
  • Odpowiedz