Wpis z mikrobloga

Czy wrocilibyscie do swojej poprzedniej firmy po odejsciu i mniej wiecej 4 miesiacach ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

Pracowalem w korpo i odezwal sie do mnie jeden z dyrektorow innego dzialu i spytal czy nie chce wrocic i pracowac z nim. Pracowalem z nim 2 miesiace na wypowiedzeniu i nawet zaproponowali mi posade tuz przed odejsciem, jednak moj obecny szef zrobil mnie wtedy niezle w #!$%@? i nie zaakceptowalem tego. Teraz wiem, ze probuje zablokowac moj powrot mowiac dzialowi kadr, ze mam trudny charakter. Nie pracowalbym z nim w ogole, aczkolwiek smrod pewnie troche sie bedzie unosic.
Spotkalem sie z tym nowym zespolem i dyrektorem i #!$%@?..pierwszy raz widzialem, ze ktos sie tak ucieszyl na spotkanie ze mna poza moja zona ( ͡° ͜ʖ ͡°). Praca zupelnie inna niz robilem wczesniej i duza szansa rozwoju, ale tez odpowiedzialnosc.

Co mam teraz
- 9-17:30 scisle godziny pracy. Mam siedziec dla zasady, nawet jak nie ma pracy
- brak mozliwosci pracy z domu (tak wiem w dupie sie poprzewracalo)
- Ogromna rotacja ludzi, bardziej przypomina to burdel niz stabilna firma. Pracuje tam 4 miesiace i 20% na pietrze juz sie zmienilo. Sami odchodza badz sa zwalniani.
- prosta, nierozwojowa praca ale dobrze platna

Co mialbym na nowej pozycji
- pracuje kiedy chce, ale mam byc w biurze w tzw. godzinach glownych (10-16)
- 1 dzien z domu, 4 w biurze
- przynajmniej w dzialach ktore znam to ludzie pracuja dlugo
- kompletnie nowy projekt i jak zawale to rozumiem ze polece po roku badz dwoch :)
Oraz
- nizsza pensja (10%), nizszy bonus (teraz 20% a bylby 7.5%) no i powrot do starej firmy, gdzie jak wiadomo nie wszyscy sie zawsze lubia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sa wlasnie takie osoby za ktorymi nie przepadam z wzajemnoscia (byly szef i jego kolega zatrudniony po znajomosci)

#pracait #pracbaza
  • 14
@brocolli_911: atmosfera w obecnej jest okropna. To jest mniejsze korpo, 500 osob, i z mojego rozenania wynika, ze o wszystkim decyduje Dyrektor IT i on zarzadza ludzmi a managerowie nie moga nic zrobic. Wyobraz sobie sytuacje ze rozmawiam z swoim managerem a on mowi do mnie "musze spytac Jurka co zrobic" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kazdy sie go boi bo ziomus jest apodyktyczny.

@rskk: pensja nizsza
@alina-muhammadowa-krawczykowa: dzieki za opinie. Mam w ogole nie pracowac z tamtym zespolem, taki byl warunek. Chociaz ja mam z nimi dobry kontakt, nie ze wszystkimi. U niektorych, jak odszedlem, bylem w domu w odwiedzinach bo mieli imieniny itp.
Sytuacja sie rostrzygnie jak dostane kontrakt i zobacze warunki.
Ja zmienilem prace bo nadal mialem miec mozliwosc pracy z domu i elastyczne godziny pracy (mam male dziecko). Ale troche mnie z tym oszukali