Wpis z mikrobloga

Obecnie w Polsce to nie wypadki drogowe, ale próby samobójcze są najczęstszą przyczyną zgonów osób w wieku 14–19.

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24482205,dramat-na-dzieciecej-psychiatrii-tlumy-pacjentow-lekarze-masowa.html

To jest prawdziwy dramat, jesteśmy 1 w UE i w czołówce świata jeśli chodzi o samobójstwa. Apeluję do Ciebie zasmucony młodziaku - jeśli myślisz że Polska to katolicki dom wariatów, to wiedz żę świat się na Polsce nie kończy. Można stąd wyjechać, zarabiać godnie i żyć wśród normalnych, tolerancyjnych ludzi.

#polska #samobojstwo #psychiatria #neuropa #4konserwy
  • 60
  • Odpowiedz
@precz_z_komunia: Ale wiesz, że często wiara i zarobki nie mają z tym nic wspólnego? Zazwyczaj na to większy wpływ mają choroby i zaburzenia. Ja do kościoła chodzę od czasu do czasu, a zarabiam też nie najgorzej bo obecnie 7.5k na rękę (programista z 1.5 rocznym doświadczeniem). Ale niestety mam fajne połączenie borderline z depresją i zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. I pomimo tego, że godnie zarabiam i otaczam się normalnymi ludźmi to i tak
  • Odpowiedz
@Helenus: to prawda, ale jednak religijność jest wprost proporcjonalna do biedy - ludzie uciekają do duchowości nie kiedy jest im wspaniale, tylko kiedy cierpią (choroby, biedę, itp). Pytanie jak jesteś chory czy lepiej uciekać do znachorów czy do lekarzy. Chorzy robią wszystko aby uciec od cierpienia - i nie ma co ich za to krytykować że uciekają się do znachorów. Jednak rolą państwa jest chronić obywateli przed znachorami i kierować ludzi
  • Odpowiedz
@siodemkaxx:

straszenie szatanem czy innym diabłem i piekłem od 1 klasy szkoły jak zrobi cos nie tak daje efekty...

Weź już nie wymyślaj.. Przypomina mi to odcinek Wojewódzkiego z Anją Rubik. Kiedy ją zapytał czego się bała w dziecinstwie to ona na to, że samoistnej ciąży przez to że się nasłuchała o Maryi.
  • Odpowiedz
@siodemkaxx:


straszenie szatanem czy innym diabłem i piekłem od 1 klasy szkoły jak zrobi cos nie tak daje efekty...
Weź już nie wymyślaj.. Przypomina mi to odcinek Wojewódzkiego z Anją Rubik. Kiedy ją zapytał czego się bała w dziecinstwie to ona na to, że samoistnej ciąży przez to że się nasłuchała o Maryi.

@Liwiia nie wymyślam tylko mowie co aktualnie księża tłuką dzieciom do łba w podstawówce...
  • Odpowiedz
@BartoszBarSeba: Facet jest po Harvardzie, wiec raczej wie jak prowadzić badania i mozna miec do niego zaufanie.

I też odnosi się do tego co mówiłem na drugiej stronie pracy

"While it is difficult to determine the causal links by whichchurch—going affects behavior——in particular, whether church—going is simplyan indication that youths are "good kids" or whether it truly alters behavior——the pattern of statistical results suggests that at least some part of the
  • Odpowiedz
@loczyn: Jest duża różnica między uznać a znać czy interpretować jak ty

Co do ikon i obrazów polecam ten artykuł http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/w-obronie-wiary/33-dekalog-i-obrazy,214.htm tekst dotyczy świadków Jehowy ale jest dość dobry
Przed krzyżami, obrazami modli się ogromna większość wyznań chrześcijańskich oprócz dosyć nie dawno powstałej radykalnej reformacji i ruchów powiązanych

Prawosławni, Katolicy, Ewangelicy, Anglikanie, Starokatolicy czy Kościoły Asyryjskie i Orientalne
  • Odpowiedz