Wpis z mikrobloga

Cześć Motomirki, staję przed wyzwaniem jakim jest zakup nowego auta. Budżet niezbyt pokaźny bo ok 15-16 tysięcy. Chciałem kupić diesla bo na ten moment dojeżdżałem kilkadziesiąt kilometrów codziennie do pracy. Teraz zmienia się lokalizacja pracy i będę tam miał 5km. Czy uważacie że diesel to nadal dobry wybór w takich warunkach?

Benzyny nie chciałem, bo mają mało momentu w porównaniu z TurboDieslem, krótkie skrzynie i ogólnie słabo się nadają na dłuższe trasy - na wakacje lubimy skoczyć za granicę autem.

Znacie może spoko auta do tych 16k z dobrą benzyną do 2l (najlepiej z turbo, żeby to się zbierało z dołu i nie trzeba kręcić do odcinki, żeby rozsądnie jechać i dość długą skrzynią)
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 25
@kominiasz: Jak coś z dłuższą skrzynią, to VAG, Mercedes, Opel, ogółem coś niemieckiego.
Może – TFU – Passat B5.5 z 1.8T? Albo Skoda Superb I generacji, bo to w zasadzie przedłużony Pasek.
@kominiasz: Z diesli to może kup coś starszego na zwykłej pompie to przynajmniej będzie tanie w naprawie i też pali mało na zimnym. Takie VW 1.9 TDI na zwykłej pompie chyba nawet do końca okresu produkcji nie wchodziło w tryb awaryjny gdy padł np. EGR. A jakbyś zadowolił się wersją 90KM (+ ewentualnie chip na ponad 100) to nie będziesz miał turba ze zmienną geometrią ani dwumasy.
Diesle w twoim maksymalnym
Benzyny nie chciałem, bo mają mało momentu w porównaniu z TurboDieslem

@kominiasz: co za bzdura. Turbo benzyny mają praktycznie tyle samo momentu co turbo diesle i lepszą responsywność na gaz. Są tańsze w utrzymaniu, a z LPG jest przejechać taniej 100km niż dieslem. Diesel ma sens na trasy 30km+.

Wiesz może czy skrzynia długa jest?

@kominiasz: daj spokój tym skrzyniom. Każde auto 150KM+ będzie miało wystarczającą skrzynię na trasy. A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpokojnyPan: patrząc na wszystkie moje poprzednie auta i znajomych benzyna ma 3k obrotów koło 100kmh a moje drugie auto - Ibiza 1.9 TDI 130km 6biegow - 3k obrotów przy 180. To jest cel, ale wiem że w benzynie to nie osiągalne raczej