Wpis z mikrobloga

@cryptoqueen_pl:

Jest on również dostępny na stronie niezależnego kryptoanalityka Willy Woo


Odnośnik prowadź do jakiejś ruskiej strony, która jest jednocześnie głównym źródłem tłumaczonego tekstu. Niefajne nawyki.
@Manah: "Ruska strona" o której mówisz, jest największym providerem krypto wiadomości w Rosji. Właśnie tam natknęłam się na ten artykuł (przez pomyłkę dałam zły link - już poprawiłam). Ale przetłumaczony przeze mnie artykuł jest na podstawie źródłowego artykułu z coindesk - https://www.coindesk.com/mayer-multiples-the-metric-that-helps-call-bitcoin-bubbles-and-bottoms (który też posłużył za podstawę artykułu na "ruskiej stronie"). Wszystkie źródła artykułów, tłumaczonych przeze mnie zawsze podaję w artykule. Rada na przyszłość: zbadaj sprawę zanim osądzisz
@cryptoqueen_pl:

przetłumaczony przeze mnie artykuł jest na podstawie źródłowego artykułu z coindesk.


Niestety ale połowa twojego artykułu to parafraza z rosyjskiego źródła:

На волатильном рынке криптовалют практически невозможно точно определить ценовое дно или вершину, после которой следует резкий разворот. Так, в конце 2017 года биткоин вплотную приблизился к отметке $20 000, после чего началось резкое и глубокое падение. Тогда многие неопытные и слишком оптимистично настроенные инвесторы «ловили ножи» — увеличивали длинные
@cyberpunkbtc: Nie jestem pewny dalszych dużych spadków. Ile byś chciał za BTC? Jest nawet teoria, że spadnie do 1900$ tylko, że nie do końca w to wierzę. Jeden dołek jeszcze może postraszy 2900 i tyle. Nie jestem przekonany żeby niżej spadało.
@Manah: Jeszcze raz powtórzę przykro mi ale przed tego typu wypowiedziami musisz zbadać temat... Nie tylko temat dotyczący konkretnego artykułu ale i temat dotyczący pisania artykułów własnych, tłumaczenia artykułów, korzystanie ze źródeł, opracowanie artykułów, pisanie na podstawie innych artykułów - jak co od czego się różni i dlaczego. I na tym chciałabym zakończyć z mojej strony.