Wpis z mikrobloga

@jan_zwyklak: wybacz ale nie mam pojęcia o czym mówisz. Oczywiście ze to wynika z Biblii, nie mówię ze to ich opinia. Użyłem tego słowa żeby podkreślić ze to nie jest fakt, tak samo jak twój punkt widzenia faktem nie jest.

I tak jak mówię, katolik nie zabrania czegoś tobie, tylko w jego mniemaniu broni innego człowieka. Rozbrojenie mordercy tez nazywasz zakazem zabijania? Bo katolik tak to właśnie widzi.
"A mógłbyś mi powiedzieć, z powodu jakich przesłanek ci katolicy uważają spenetrowaną przez plemnika komórkę jajową za pełnoprawną osobę z duszą? "

dokładnie z takiego jak ty nie uważasz - to ich opinia, niemożliwa do poparcia w żaden sposób


Oczywiście ze to wynika z Biblii, nie mówię ze to ich opinia. Użyłem tego słowa żeby podkreślić ze to nie jest fakt, tak samo jak twój punkt widzenia faktem nie jest.


@macadamia:
@jan_zwyklak: Biblia mówi, że płód to nie człowiek ¯\_(ツ)_/¯

Wj 21;22-25
Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to [winny] zostanie ukarany grzywną, jaką nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych.
Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, oparzenie za oparzenie, ranę za ranę,