Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Dzisiaj na autostradowej obwodnicy #krakow był jakieś zdarzenie drogowe popołudniu.
W pewnym momencie wszystko stanęło. Włączam google mapa. O widzę że mogę zjechać na węźle w Skawinie kilometr dalej. Zjeżdżam na pas awaryjny.
I objechałem korek. Tylko że nikt tak nie zrobił.
I teraz moje pytanie czy reszta samochodów nie miała nawigacj? A może ją złamałem #prawo jadąc awaryjnym? No ale ci bliżej węzła nie musieli jechać po awaryjnym. Nie rozumiem o co chodzi bo staliśmy już z 15 minut.
Więc jeszcze raz:
Dlaczego nikt nie zjeżdżał na węźle?
Czy ja złamałem prawo gdy skorzystałem w tej sytuacji z pasa awaryjnego żeby dojechać do węzła?
#samochody #motoryzacja
  • 21
Zjeżdżam na pas awaryjny.

I objechałem korek.


@Sl_w_k_1: CO?!

A jakby wszystkie łosie tak pojechały, po czym zakorkowały cały pas awaryjny - to jak można by zrobić korytarz życia dla służb? Korki na autostradzie są często wywoływane właśnie przez wypadki. Omijanie korka pasem awaryjnym to wykroczenie. Na autostradzie są kamery. Jest szansa że zostaniesz ukarny
dlaczego samochody które stały na/obok węźle nie zjechały?

@Sl_w_k_1: Bo typowy Polak z natury jest głupi i pozbawiony samodzielnego myślenia. Jakby któryś miał odpaloną nawigację i ta by mu powiedziała, żeby zjechał z autostrady, to dopiero wtedy pewnie by tak zrobił.

Rano jak się jedzie w kierunku Katowice to na węzłach są taki ruch że kierowcy żeby nie blokować pasa na autostradzie to do skrętu stają właśnie na awaryjnym.

Szczerze mówiąc
Rano jak się jedzie w kierunku Katowice to na węzłach są taki ruch że kierowcy żeby nie blokować pasa na autostradzie to do skrętu stają właśnie na awaryjnym.

@Sl_w_k_1: co więcej jadący prawidłowo i skręcający dopiero jak pas się zaczyna mają nad nimi pierwszeństwo, bo z pasa awaryjnego włączasz się do ruchu.
Zjeżdżam na pas awaryjny.

I objechałem korek.

@Sl_w_k_1: CO?!

A jakby wszystkie łosie tak pojechały, po czym zakorkowały cały pas awaryjny - to jak można by zrobić korytarz życia dla służb? Korki na autostradzie są często wywoływane właśnie przez wypadki. Omijanie korka pasem awaryjnym to wykroczenie. Na autostradzie są kamery. Jest szansa że zostaniesz ukarny


@Atreyu: czasami to korek się robi... na awaryjnym ( ͡° ͜ʖ ͡°