Wpis z mikrobloga

Mirki, znacie jakiś najszybszy sposób na zautomatyzowanie pracy nad gifami?
Mam 200 folderów, w każdym z nich po 20 zdjęć, które należy połączyć -> wykesportować jako gif -> zapisać plik -> otworzyć kolejny folder -> powtórzyć zadanie.
Szukałem rozwiązań online i nie znalazłem nic ciekawego. Ktoś ma wiedzę na ten temat?

#gif #photoshop #pytanie
  • 7
1. Robisz kopię jednego folderu, by zrobić punkt 2. Dlatego kopię, bo możesz coś zwalić zawsze podczas nagrywania. Tamo samo testujesz akcję na kopii zdjęć, czy folderu, nigdy na oryginale niczego nie testować.
2. Włączasz nagrywanie akcji (recording actions photoshop - wpisując w youtube będą poradniki, pewnie wpisując dla wersji polskiej też coś jest sensownego).
3. No i powtarzasz ten krok 200 razy.
@Forrest_Gump właśnie problem mam taki, że robiąc to PS wywala mi komunikat, że polecenie nie jest dostępne.

@wykopyrek ImageMagic kozak! Działa mi bez problemu, i jest mega szybkie :D A jest jakiś sposób żeby to zautomatyozwać? Np. żeby otworzył folder nr 1, wykonał operacje, otworzył folder nr 2, powtórzył, itd?
@Forrest_Gump Tak, po zapisaniu akcji próbuję ją uruchomić i wywala błąd. Ale już nieważne, okazuje się że pomysł użycia ImageMagic jest o wiele lepszy i szybszy. Piszę właśnie skrypt otwierający po kolei każdy folder i uruchamiający komendę tworzenia animacji :D