Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Cześć,
Myślę nad zakupem saaba 93 1.8t 150km(2l pojemności).
Mam jeden egzemplarz na oku i podczas rozmowy z właścicielem dowiedziałem się że łańcucha rozrządu nie wymieniał tylko same ślizgi. Według niego łańcuch w dobrym stanie i nie było konieczności. Czy taki zabieg jest dopuszczalny przy tych silnikach czy to taka prowizorka? Auto ma aktualnie ok 240kkm przebiegu.

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #saab
kominiasz - Cześć,
Myślę nad zakupem saaba 93 1.8t 150km(2l pojemności).
Mam jeden eg...

źródło: comment_WY4QuzldriALMQZGwj2ZtzborKNZOlSG.jpg

Pobierz
  • 17
@kominiasz z reguły jak już się coś grzebie przy rozrządzie łancuchowym to lepiej wymienić ślizgi + łańcuch bo nie jest to jakiś duży koszt.. lancuch sie wymienia różnie, jedne zrodla mowią ze okolo 300k km, następne ze 500k a jeszcze inne że wcale jeśli nie słychać terkotania.. łancuch ma tendencje do wyciągania się i zaczyna hałasować. Jeśli był w dobrym stanie to nie powinno byc slychac zadnych podejzanych odglosow itp ale to
@sailor_73: @Sm3rf1k: właściciel mówił właśnie że tam podwójny łańcuch jest. Podobno nie grzechocze. W necie czytałem, że producent zaleca wymianę przy 250kkm, a jest 240 więc stąd to pytanie.
@sailor_73: nad Vectrą C też myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°) 2.0t mi się podoba właśnie, a SAAB ładniejszy do Vectry, chociaż może masz jakiś lepszy pomysł do 18-19k w mocnej benzynie do 2l pojemności i z
@kominiasz: kupilem swojego przy 360k, nie mialem info czy byl wymieniany ale chcialem to zalatwic. Nowe łyżwy (starych wcale nie bylo) i balans. Głównego nie wymieniałem bo był ok a wiecej jak 500k i tak pewnie nie wyjezdze. Generalnie te łyżwy to w b 207 padają bardzo szybko i w sumie tylko to sie wymienia .