Wpis z mikrobloga

@helga-von-klusken: hipoteza symulacji to temat na całkiem osobną dyskusje - bardzo ciekawy i daje do myślenia. gdyby okazała się prawdą to pojawia siępytanie - co lub kto taką symulacje stworzył, czy jesteśmy "simsami" w komputerze jakiegoś dzieciaka i czy sami kiedyś stworzymy tak doskonałą symulacje (pytanie raczej kiedy).

zagnieżdzanie symulacji wewnątrz już istniejących także rodzi pytania o moc obliczeniową która by to wszystko dźwignęła, lubrozwiązanie jest bardzo proste i leży nam
@jerry56: Gdyby wielja symulacja miała kiedykolwiek okazać się prawdą to symulacja w symulacji nie byłaby niczym nowym. Ba! A co jeżeli symulacja to jedyna forma życia? My symululemy simsów i smocze dziecię ze Skyrima, sami jesteśmy symulowani przez grę komputerową jeszcze innej symulacji. Dlatego być może nigdy nie poznamy jej granic. To jak mgła we mgle na zamglonym obszarze.
@jerry56: myślę, że jesteśmy jedyną w "najbliższej" okolicy.

Ale co mi przyszło do głowy, to to, że jesteśmy jedną z wielu, ale nie w tym samym czasie, a tym samym miejscu. Już tłumaczę ;)
Chodzi mi o to, że na Ziemi nie jesteśmy pierwszą inteligentną formą życia, mam wrażenie, że ludzkie cywilizacje powstawały tu od dawna i za każdym razem kończyło się tak samo - samozagładą, gdzie przetrwały tylko jednostki, od
- jesteśmy jedyną inteligentną formą życia w całym wszechświecie

- jesteśmy jedną z milionów inteligentnych form życia we wszechświecie

- jesteśmy ostatnią formą życia we wszechświecie


@jerry56: pierwszy i ostatni nie mają sensu swoją drogą.
@jerry56: we wszechświecie trzeba uwazac ze slowem "jesteśmy" czyli czasem terazniejszym, co to oznacza w sumie skoro predkosc swiatla jest taka wolna ze jak uzyskasz sygnal od obcej cywilizacji to znaczy ze ona nie zyje juz prawdopodobnie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jerry56: uzwględniając to jakiego farta mamy że nasz gatunek jeszcze żyję, bo jesteśmy na planecie w idealnej odległości od Słońca, i mamy wodę i żaden meteoryt nas nie rozdupczył, to uważam że nie jesteśmy pierwszą lub ostatnią inteligentom formą życia, ale prawdopodobnie jedyną która zaszła tak daleko